SHERADIN BERISHA: KUSH E NDALË ‘MINISHENGENIN…’?!

Pashtriku, 21 dhjetor 2019: Duket që ‘minshengenin ballkanik’ tashmë askush s’mund ta ndale, as vetë popujt e këtij rajoni! Pse? Sepse idea për çarkullimin e lirë të mallrave…, me fjalë duket lakmuese por, ndërkaq për popujt nuk do të jetë shume përfituese!
Ky minishengen është kalkulim ekonomik e financiarë i oligarkëve vendorë e ndërkombetarë më shume për të fituar, se sa në të mirë të njerëzve për të çarkulluar!
Me këtë ide bizneset e vogla dhe të mesme do të bankrotojnë, sepse kësaj nisme oligarkike nuk mund t’i mbijetojnë!
Dhe në këtë nismë këta katër liderë jane aktorë kryesorë, ndërsa oligarkët e sojit Soros janë regjisorë!
***
Një fjalë popullore thotë: “Paraja shkon te paraja, ndërsa skamja dhe varfnia shkon te fukaraja”!
Hajde ta ndalim këtë minishengen!
Por si ta ndalim? Ka dikush ide?!

_______________
RASTËSI APO DJALLËZI?!
Djali i oligarkut George Soros, Alexi ka ardhur në Shqipëri, pikërisht në ditën kur po mbahet takimi i radhës: Rama’Vuçiq’Zaev! A është kjo rastësi apo djallëzi? Unë e di që në politik s’ka rastësi, ka vetëm djallëzi! E ju a e dini?
(Shkruar më 20 dhjetor 2019, në rrjetin tim facebook)

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura