SHERADIN BERISHA: LIBRI “PROCESI” – DRAMA E JUSUF GËRVALLËS

Pashtriku, 1 mars 2021: Në vjeshtën e vitit 1980, veprimtarët Remzi Ademaj, Hysen Gega dhe Faridin Tafallari, me rastin e 28 Nëntorit – Ditës së Flamurit, i kërkojnë Jusuf Gërvallës ta shkruaj një dramë, e cila do të shfaqet në mbrëmjen festive. Jusufi e shkrun dramën ”Procesi”, por, për shkaqe të ndryshme, drama nuk u përgatit për t’u shfaqur atë vit. Ishin aktivistët e Brukselit në krye me Enver Hadrin, të cilët për herë të parë këtë dramë e përgatitën dhe e vunë në skenë. (Moderatori i pashtriku.org, 01. 10. 2010)
***
Lexoni Librin:
JUSUF GËRVALLA: DRAMA – PROCESI
https://pashtriku.org/ngarkimet/dokumentet/Procesi%20i%20Jusuf%20Gervalles%201980.html

 

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura