SHERADIN BERISHA: MILONERËT E KORRUPSIONIT DHE KRIMIT TË ORGANIZUAR!

Pashtriku, 30 Mars 2020: Pa ndryshuar “mentaliteti i robit dhe i robotëve” nuk mund të lirohemi nga kjo klasë e milionerëve të politikës në Kosovë!”
***
Kjo klasë e kriminalizuar PLAN, e cila për 20 vjet rresht e kishte rrjep e plackitë këtë popull, duke u ricikluar në pushtet, po përpiqet sërish të rrikthehet në pozitën e plaçkës!
Por, një gjë të tillë nuk duhet lejuar, në këtë situatë të rënduar! Kthimi në të kaluarën, do të sjellë një dështim për të ardhmen!
Për më tepër një prapakthim në këtë drejtim është një dështim në ecurinë e nisur për ndryshim!
Prandaj kërkohet vetëdijësim maksimal në këtë rrugëtim për zhvillim, e jo prapakthim!
***
Òªka thonë shkrimtarët e shquar për këtë klasë të korruptuarish e hajnash?!
1. “Fuqia nuk korrupton. Frika korrupton, ndoshta frika e humbjes së pushtetit” – thotë shkrimtari amerikan, John Steinbeck (1902 – 1968)
2. “Një popull që zgjedh të korruptuar, hajna, hipokritë dhe tradhtarë, nuk është viktimë por bashkëpunëtor.” – thotë shkrimtari anglez, George Orwell (1903 – 1950)
2. “Korrupsioni është më i keq se prostitucioni. Prostitucioni mund të rrezikojë moralin e një individi, ndërsa Korrupsioni rrezikon moralin e gjithë vendit.” – thotë shkrimtari austriak, Karl Kraus (1874 – 1936)

#

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura