SHERADIN BERISHA: NJË MESAZH PËR GJENERALËT TANË TË POLITIKËS!

Pashtriku, 18 dhjetor 2019: Kur Gjeneralit Kroat Ante Gotovina, disa parti politike i ofruan pozita në parti, ai nuk pranoi dhe thotë: “Si Gjeneral i luftës jam hero dhe idealist, i përkas të gjithë popullit liridashës kroat. Si politikan nuk mund t’i përkas të gjithëve dhe përfundoj një palaço i zhytur me premtime të rreme duke zhgënjyer edhe varret e plagët e dëshmorëve dhe shokëve. Më mirë një hero lufte, se sa një deputet a ministër apo edhe president e kryeministër zuzar”!
***
Ky është një mesazh i mirë edhe për gjeneralët tanë të politikës!

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura