SHERADIN BERISHA: REFORMA NË DREJTËSI …!

Pashtriku, 20 shkurt 2020: “Nëse nuk respektohet drejtësia, çfarë janë qeveritë përveçse banda hajdutësh.” thotë filozofi dhe peshkopi, Shen Agustini (354 – 430)
***

Diku e kam lexuar se, “drejtësia është si një rrjet merimange: mban insektet e vegjël, ndërsa insektet e mëdha kalojnë përtej dhe mbesin të lirë.”
Në Kosovë për 20 vjet rresht ka dominuar drejtësia e kapjes së insekteve të vegjël, ndërsa insektet e mëdha kanë mbijetuar, madje dhe janë shumuar!
Personalisht ka disa vjet që kam kërkuar reformë të thellë në drejtësi, siguri dhe jo vetëm, të cilat natyrshëm mund të sjellin ndryshim për zhvillim në çdo drejtim!
Prandaj është koha e qeverisë së re për veprim!

(Fillimisht u publikua në facebook, më 18 shkurt 2020)

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura