SHERADIN BERISHA: TË LUMTË GLAUK!

Pashtriku, 1 shkurt 2020: Sot Glauk Konjufca i dha fund ngërcit të krijuar në procesin e bisedimeve LVV-LDK, për formimin e qeverisë! Ai në një takim kokë më kokë me Albin Kurtin, ia kumtoi vendimin se heq dorë nga pozita e kryeparlamentarit (që u zgjodhë më 26 dhjetor 2019) për t’ia lëshuar vendin, znj.Vjosa Osmani. Ndërkaq ai pritet të ngarkohet me detyrën e ministrit të Punëve të Jashtme në qeverinë e Albin Kurtit, e cila do të votohet më 3 shkurt 2020, në Kuvendin e Kosovës! Me këtë rast z.Konjufca e kam përgëzuar për këtë veprim të rëndësishëm.
Diku e kam lexuar se, guximi është “çmenduri”, por një çmenduri plot madhështi! Madhështia e Glaukut të “çmendur” në këtë situatë ka reflektuar guxim e virtyt të lartë, që rrallë kush prej politikanëve shqiptarë e kanë! Të lumtë Glauk!

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura