SHERADIN BERISHA: S’KA NDRYSHIM PA NDRYSHIMIN E LIGJIT ZGJEDHOR DHE TË KUSHTETUTËS SË AHTISARIT!

Pashtriku, 13 korrik 2020: 3 vjet më parë kam shkruar:
‘Ligji zgjedhor dhe ligjet e Ahtisarit në kushtetutë janë gjeneratori i krizave institucionale, kthimit të Serbisë në Kosovë me Serbskën, Zajednicën etj. Pa ndryshimin e tyre s’ka stabilitet politik, as institucional!’
– A ka ndryshuar sot gjë, jo asgjë!
– A ka vullnet politik për ndryshim në këtë drejtim?!
– Jo s’ka, madje as nga Lëvizja Vetëvendosje, e cila mendohet si promotor i ndryshimit!

 

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura