SHERADIN BERISHA: USHTRIA ÇLIRIMTARE E KOSOVËS DHE SABOTIMI I ADEM JASHARIT!

Pashtriku, 6 mars 2020: (Në 22 vjetorin e Epopesë së UÒªK’së) “Historia përbëhet nga ngjarjet dhe datat. Ajo nuk është një pikturë e vjetër a një ikonë që mund t’i shtosh disa penelata zbukurimi apo ta restaurosh. Jo! Historia ka lidhje me kohën dhe me veprat. Koha nuk mund të kthehet pas dhe veprat nuk mund të ribëhen me zbukurime”. Lufta shqiptaro – turke (1370 – 1530), Tiranë 2016.
***
Prandaj, rrjedhimisht ngjarjet e luftës nuk mund të ndryshohen, të tjetërsohen, të imagjinohen apo të improvizohen! Ato faktohen nga burime të ndryshme dhe shkruhen ashtu si kanë ndodhur, e jo ashtu si dëshirojmë ne të kishin ndodhur!
***
Lexoni librin tim në formatin PDF:
USHTRIA ÒªLIRIMTARE E KOSOVËS DHE SABOTIMI I ADEM JASHARIT (Bashkëbisedim me Idriz Mehmetin)
Kliko e lexo këtu:
https://pashtriku.org/ngarkimet/dokumentet/UCK%20dhe%20Adem%20Jashari.pdf

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura