TA RUAJMË TRASHËGIMINË TONË KOMBËTARE SI SYTË E BALLIT!

TA RUAJMË TRASHËGIMINË TONË KOMBËTARE SI SYTË E BALLIT!

Nga Sheradin Berisha, 14. 07. 2022

Trashëgimia jonë historike, kulturore e kombëtare është pasuri e shumë brezave, e cila pasqyron historinë mijëvjeçare të shqiptarëvet, dhe si e tillë ajo dëshmon vijimësinë historike, materiale dhe shpirtërore të kombit tonë.

Dhe sot kjo pasuri e çmuar është një sfidë e parreshtur përballë kujdesit shtetëror e kombëtar, për t’i ruajtur gjurmët e së kaluarës dhe për t’ia përcjellur ato brezave që vijnë pas nesh.

***

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura