TË DËGJOVA …

TË DËGJOVA …

Nga Maki Beqiri Asllani

Nusret, Zoti të ka zbrit në Barkun Diellplot të asaj None ndoshta për asgjë tjetër veç për t’i dëshmu botës, me ZË, me FLETË, me Gjakë shpirti, kush është Serbia…, o medet, po dënes saherë të dëgjoj, saherë të lexoj, saherë kujtoj, e di që , bota e di, dhe e di që bota ka GJEN KRIMINAL.

Nuk e di, kjo intervistë e radhëve të gjata të intervistave Tua, dëshmon për, parasëgjithash Një Njeri të veçantë, së dyti, një shqiptar që ,,dhunshëm” do të n’a mësoj të vërtetën për gjenocidin mbi fëmijët tonë.

Kjo i ngjanë aq fort thirrjes sikur:

“Bëjë offf nonë, më dhemb thika ngulitur në ashtë e rrashtë, ndihmëëë”…

S’paska gjë më të vështirë në jetë se ( po e them për Ty), shoh të ka marrë shpirti flakë e po digjesh para syve tonë për ne, e ne?!

 Hajt he Burrë i Dheut se, nuk dijmë tjetër pos t‘a bojmë shqiponjën( kujto D. Agolli) ,”.

 Edhe shqiponja bën glasa” , mender…, glasa plehron tokën, te ne shqiponja pështynë vetën me sqepin e saj, pështynë tokën, miljonaplagët e saj, e sorrat ardhur në hambare nga Karpatet, krrokaten në tufa të mëdha mbi Prishtinë…

Sikur të n’a vriteshin të gjithëve nga një fëmijë, të n’a i therrnin me bajoneta …, cila nonë do harronte , cili babë???

Dhe , edhe…

Sinqerisht, as krijesat nonë e babë s’pi besoj mo si qenie humane!!!

O, dje sot nesër, Zotit i vie marre që n’a ka robër të Tij, ose mund t’i vie keq që n’a ka kriju me materjalet e mbetura në fund të thesit të lypsarit?!

Njëfarë dhembje të fortë, ama shumë të fortë ( dhembje të dashnisë) e ndjeja për çdo shqiptar deri para pak kohësh , tani jom e lirë, i kom zhdukë, e në vend të asaj dhembjeje jom pais me marre që jom shqiptare ( siç e ceke Ti, Fishten) .

Do e them këtu te kasolla jote e fb-ut, kasollë ku sot si çdoherë, Fëmijët e vrarë lëshuan britmat e dhimbjeve ,

oh…dhe , në këto momente ca lehje qen’sh dëgjohen dhe asgjë tjetër nuk bëzanë, të gjithë të zanun me jetën pa pikë dinjiteti. Po t’a them publikisht, diskriminimi brenda nesh është i rëndë, as sa gjenocidi Shkja mbi ne, se luftrat për çlirim ua dedikuam individëve dhe jo masës Popullore!!!???

 E ata ju besuan emocioneve tona budallica dhe, kujtuan që atdheun e ka lind barku i liderit( lexo në shumës:liderëve) dhe, kanë të drejtën apsolute për t’i shtyp kafkat e 1432 engjëjve të vrarë dhe miljona të masakruar kokash e tokash!?

Unë, ka vite e kam mbajtur një referendum të pavarur,

Shifra:

Miljona shqiptarë.

Përfundimi:

Pak NJERËZ .

Të uroj shëndet, lutem për forcën Tënde, aman qëndroni të fortë, mos i lini fëmijët e vrarë në vetminë e harresës, aman, jetoni për Historinë, ndërsa ne të tjerët, me shoqet e sorrshkinave, jetojmë për vete.

Ju kam në dejtë e shpirtit .

Edhe Zotin nëse n’a e kanë vra,

NJË FAT nuk mundën të n’a e vrasin, ZËRIN Tënd, Radio “Kosova e Lirë”, TV Diellin.

Total
0
Shares
1 comments
 1. ËËH, 1432 FËMIJË SHQIPTARË VIKTIMA GJENOCIDIT SHTETËRORË TË SERBISË!”
  HEEEJ, 25 E PESË VITE; NDIZET NËN STRESË PRITE; DUKE NA THIRRUR ZËRI OH,
  I ËNGJUJVE, MË TË DASHURIT TANË; NDERI I NDËRGJEGJËS NGA T’AMSHUARIT
  MBANË; TRINGËLLIMA DHE CINGËRIMA TË SHPIRTIT ME ZEMËR, NGA HIRTIT OR
  ME EMËR; ME GJAK O PRAG, NGA PALCA E ASHTIT, MËSA GACA TEK ASHKIT ËH,
  OJ NËNË, O BABË, O GJYSH, OJ GJYSHE, O DAJ, OJ TEZE, O POPULL KOMB HEJ,
  THIRRJA DHE SHQIRRJA NGA VARRI EDHE NGA ZJARRI, NGA TOKA DHE KOKA O
  NGA QIELLI DHE NGA DIELLI; NGA NËNTOKË EDHE OOOJ, NËNE LOKË; HEJ, PO A
  KA MBETUR NDONJERI I GJALLË, NGA FAREFISI OU I MBARË PRISI ORE LISI AUH
  SHEKULLORË, TEMPULLORË; PËR T’NA RINGRITUR NJË PËRMENDORE, QË TË NA
  RILINDIN PËRKUJTIMMORE; PËR VIKTIMAT SI JETIMAT NGA HOLOKAUSTE O MË
  GJENOCIDALE EDHE TË ËNGJUJVE FËMIJË SHQIPTARË T’POSA LINDUR PO DHE
  ENDË TË PA LINDUR; NXJERRUR O THERRUR NGA BARKU NENËS O MASAKRUAR
  KASAPRUAR NGA BANDAT KRIMINALË SI BISHA TËRBUARA, ISHA TË VËRBUARA
  A DUKE DJEGUR DHE PJEKUR NË HELLI DHE DUKE NGRENË MISH FËMIJE E PIJE
  GJAK FËMIJE; KËTA BANDA, TRANDA, KANIBALË, KATASTROFALE, NUK NGOPËN
  AS KOPËN, ME GJAK DHE PRAG, ME ASHTA E RRASHTA, ME MISH O TRISH A ME
  ISHA OR KISHA AUUUH, KËSO BISHA TËRBUARA PËR SHFAROSJE, ZHVARROSJE,
  DUKE DJEGUR, TRETUR, PËR TERË HUMBUR DHE GJURMËT E KRIMIT, KURMET O
  SHFRIMIT TË KANIBALIZMIT SATANIZMIT, KATRANIZMIT PËR LIKUIDIME TOTALE
  PA RIKUJTIME AS VARRE AS ZJARRE, NGA GJAKPIRËSAT, PRAGSHIRËSAT MË TË
  ZI DHE SHI LUKURI BISHA AH, KUKURI ISHA, TRISHA ASGJASIME KOMPLETE OH
  TERË NJË KOMBI NA GRIE KOBI, NGA HOLOKAUSTE KANIBALE O GJENOCIDALE,
  KATASTROFALE, QË NA KOPE MOJ EUROPË O ROPE N’PËRPRAHJE, FERRKAHJE,
  TERRORIZMI KUNDËR NJERËZIMIT PREJ RUSO SERBO JUGOSLLAVË! MANI USA

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura