TRISHTUESE! USHTARËT ITALIANË NË VITIN 1915 SHKATËRROJNË KALANË E DURRËSIT! (FOTO)

Pashtriku.org, 21 korrik2 017: Dy fotografi të gjetura në arkivin italian shihen një grup i ushtarëve italianë duke shkatërruar kalanë e Durrësit!!! Ngjarja ka ndodhur gjatë Luftës së Parë Botërore, dhe shkatërrimi i kalasë nga italianët është një krim arkeoligjik kundër trashëgimisë kulturore të Shqipërisë!

 

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të Lidhura