U TRONDIT BOTA E TENISIT PASI PESËMBËDHJETË LOJTARË TË “VAKSINUAR PLOTËSISHT” NUK ARRITËN TË PËRFUNDONIN TURNEUN E TENISIT “MIAMI OPEN”

Bomba e varrosur!

U TRONDIT BOTA E TENISIT PASI PESËMBËDHJETË LOJTARË TË “VAKSINUAR PLOTËSISHT” NUK ARRITËN TË PËRFUNDONIN TURNEUN E TENISIT “MIAMI OPEN”

Nga J.D. Rucker • 2 prill 2022

Qendrave për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve – CDC dhe agjencitë e tjera në SHBA kanë pranuar se “vaksinat” e Covidit shkaktojnë rritje të problemeve të zemrës për të rinjtë, duke përfshirë miokarditin, perikarditin dhe sulmet në zemër! Këto injeksione janë të rrezikshme. Atletët në mbarë globin po bien. Njerëzit mesatarë po përjetojnë reagime të tmerrshme negative. Dhjetëra, ndoshta qindra mijëra njerëz po vdesin prej tyre. Mund të jenë edhe miliona; të dhënat janë shumë të errëta.

***

Tifozët e tenisit janë të mërzitur dhe bota sportive po tronditet pasi një numër i paparë lojtarësh u tërhoqën nga Miami Open këtë javë.

(Miami Open është një turne tenisi i mbajtur në stadiumin Hard Rock në Miami Gardens, Florida.) Një total prej 15 lojtarësh nuk ishin në gjendje të përfundonin titneun, duke përfshirë favoritët meshkuj dhe femra për të fituar.

Sipas Free West Media:

– Bota e tenisit reagoi me tronditje pasi favoritët Paula Badosa dhe Jannik Sinner u desh të tërhiqeshin gjatë çerekfinaleve të Miami Open. Badosa, e cila së shpejti do të jetë numri tre në botë, u ndie keq gjatë ndeshjes së saj kundër Jessica Pegula dhe u largua nga fusha e përlotur.

– Badosa, e cila u ngushëllua nga kundërshtarja e saj amerikane, vendosi të ndalojë pas konsultimit me fizioterapistin e saj. Pegula arriti në gjysmëfinale të turneut të tenisit në Miami për herë të parë në karrierën e saj pas dorëheqjes së Badosës, raportoi Yahoo Sports.

– Në turneun e meshkujve, fenomeni italian Jannik Sinner u detyrua të tërhiqej. Ai u dorëzua pas 22 minutash në ndeshjen kundër Francisco Cerundolo, numri 103 në renditjen botërore. “Kur shërbeva në 3-1 dhe 30-0, e pashë të përkulej. Ishte shumë e çuditshme”, tha Cerundolo gjatë një interviste. “Shpresoj se ai është mirë, ai është një lojtar i madh.”

– 23-vjeçari argjentinas çuditërisht arriti në gjysmëfinale me pjesëmarrjen e tij të parë në master turneun në Miami.

– Ishte ndeshja e dytë radhazi që përfundoi para kohe për tifozët e tenisit. Fansat reaguan të tronditur për ditën e çuditshme të tenisit. “Cfare po ndodh?” pyeti dikush.

Askush nuk po tregon të dukshmen. Të gjithë lojtarët duhet të “vaksinohen plotësisht” në mënyrë që të konkurrojnë. Ashtu siç kemi vërejtur për disa muaj, shumica e sporteve kryesore janë goditur me kushte mjekësore “të pashpjegueshme” që shfaqen te atletët e rinj dhe ndryshe të shëndetshëm, duke përfshirë raportin tonë se tre çiklistët ranë vetëm në mars.

Njerëz, kjo është goditje. Nuk ka asnjë mundësi tjetër të zbatueshme, veçanërisht kur kemi parasysh se si edhe CDC dhe agjencitë e tjera kanë pranuar se “vaksinat” e Covid shkaktojnë rritje të problemeve të zemrës për të rinjtë, duke përfshirë miokarditin, perikarditin dhe sulmet në zemër.

Nuk ka pasur kurrë më shumë propagandë të orientuar drejt mbulimit të së vërtetës sesa me këto injeksione. Udhëheqësit në të gjithë vendin dhe në mbarë botën kanë mbështjellë aq shumë me vaksinat, sa duhet të pyesim veten se kush po i tërheq fijet. Disa prej tyre janë personale; çdo politikan që del me të vërtetën për goditjet do të largohet nga detyra më shpejt se dalja e Will Smith nga klubi elitar i Hollivudit. E njëjta gjë vlen edhe për gazetarët.

Mediat e korporatave janë po aq të investuara (paguara) dhe ndoshta edhe më bashkëpunëtore në përhapjen e gënjeshtrave. Por mund të jetë më keq se kaq. Ashtu si shumë gjëra që kemi parë gjatë tre viteve të fundit, duket se ka një përpjekje të koordinuar për të shtypur të vërtetën.

Teatri Pandemik i Panikut është ende në veprim, pavarësisht nga shtytja e çuditshme e shkurtit nga demokratët për të hequr shumicën e mandateve të maskave të fytyrës dhe vaksinave. Tashmë ka bisedime për goditjen (dozën) e 5-të dhe të 6-të, edhe pse goditja e 4-të është përhapur në Shtetet e Bashkuara.

– A është e gjithë kjo pjesë e axhendës së Rivendosjes së Madhe (The Great Reset)?

– A është gjithçka për kontrollin?

Shpopullimin?

– Përgjigja për të tre pyetjet ka shumë të ngjarë, “Po”.

Këto injeksione janë të rrezikshme. Atletët në mbarë globin po bien. Njerëzit mesatarë po përjetojnë reagime të tmerrshme negative. Dhjetëra, ndoshta qindra mijëra njerëz po vdesin prej tyre. Mund të jenë edhe miliona; të dhënat janë shumë të errëta. Gjatë gjithë kohës, politikanët dhe mediat e korporatave pretendojnë se gjithçka është larguar nëse nuk ka asgjë për të parë këtu.

/ Përshtati në shqip Sheradin Berisha, Facebook 5 Prill 2022 /

—————–

Burimi:

Buried Bombshell: Tennis World Rocked as FIFTEEN “Fully Vaccinated” Players Unable to Finish Miami Open / By J.D. Rucker • Apr. 2, 2022

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura