VAKSINA E NDALË APO S’E NDALË PANDEMINË?!

VAKSINA E NDALË APO S’E NDALË PANDEMINË?!

Nga Sheradin Berisha, Pashtriku 13 shtator 2021

Drejtori i OBSH-së për Europë, Hans Kluge në muajin maj ka thënë “Pandemia do të ndalet me 70% vaksinim”, ndërsa në shtator thotë “vaksinat nuk i japin fund Pandemisë”!

Tani shtrohet pyetja: Cilit Kluge (gënjeshtar) t’i besojmë?!

AFP, 28. 05. 2021

“PANDEMIA DO TË MARRË FUND KUR 70% E POPULLSISË SË BOTËS TË JETË VAKSINUAR”

Kështu ka deklaruar drejtori i OBSH-së për Evropën, Hans Kluge. “Mos mendoni se pandemia ka mbaruar. Pandemia do të ndalet vetëm kur të paktën 70 për qind e popullsisë të vaksinohen”, ka thënë, Hans Kluge në një intervistë për AFP në Kopenhagë, duke shprehur keqardhje për “vaksinimin ende shumë të ngadaltë në të gjithë botën, përfshirë edhe Evropën”.

***

Top Cannel, 20.09.2021

DREJTORI i OBSH-së PËR EVROPËN: VAKSINAT NUK DO T’I JAPIN FUND PANDEMISË

Drejtori i Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH) për Evropë, Hans Kluge kur u pyet nëse vaksinimi është i vetmi mjet që mund të ndalojë pandeminë covid-19, u përgjigj: “Covid-19 ka të ngjarë të bëhet një sëmundje që nuk do të  çrrënjoset dhe se vaksinat nuk do sjellin fundin e pandemisë”!!!

Cilit Kluge (gënjeshtar) t’i besojmë?!

#ZgjohuMosFli #JoVaksinimMeDetyrim!

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura