10 THËNIET MË KUPTIMPLOTE PËR DASHURINË DHE JETËN!

10 THËNIET MË KUPTIMPLOTE PËR DASHURINË DHE JETËN!

Pashtriku, 21 Korrik 2021

Jeta është një mrekulli. Kur zgjoheni në mëngjes, jeni mirënjohës për këtë ditë, dhe kujtoni që ka njerëz që do të dëshironin të kishin edhe një ditë tjetër për të vlerësuar jetën. Jeta po ashtu sjellë edhe një dhuratë të bukur me vete – dashurinë. Dashuria ju jep mundësinë të vlerësoni njerëzit përreth jush.

Këtu gjeni 10 thëniet më të bukura për dashurinë e jetën!

1. “Në jetë, merr atë që ke kurajë për ta kërkuar.” ~Oprah Winfrey

2. “E di që jam në dashuri me ty, sepse realiteti më në fund është më i bukur se ëndrrat.” ~ Dr. Seuss

3. “Jeta nuk është të gjesh vetën, por të krijosh atë.” ~George Bernard Shaw

4. “Nëse e di se çka është dashuria, e di nga ti.” Hermann Hesse

5. “Në fund, nuk janë me rëndësi vitet e jetës ato që numërohen, por jeta në vitet e tua.” ~Abraham Lincoln

6. “Ka vetëm një lumturi në Botë, të dashurosh dhe të të dashurojnë.” ~George Sand

7. “Nëse nuk bëni planin e jetës tuaj, shanset janë që do të bini në planin e dikujt tjetër. Dhe e dini cfarë kanë planifikuar ata për ju? Jo edhe aq.” ~Jim Rohn

8. “Të të dashuroja ty kurrë nuk ishte një opsion, ishte një nevojë.” ~Truth Devour

9. “Jeta është 10% çfarë na ndodhë, dhe 90% si reagojmë ndaj këtyre situatave.” ~Dennis P. Kimbro

10 “Kur shikoj në sytë e ty, e di që kam gjetur pasqyrën e shpirtit tim.” ~Joey W. Hill

NËNTË SEKRETE PËR NJË MËNGJES IDEAL

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura