A DUHET TË TESTOHEN EDHE TË VAKSINUARIT?!

Fillimisht u publikua në facebook, më 17 Nëntor 2021

A DUHET TË TESTOHEN EDHE TË VAKSINUARIT?!

Nga Sheradin Berisha

Të nderuar miq,

Dje në një analizë kam vënë në spikamë faktin që, sipas OBSH-së edhe të vaksinuarit me 2 e 3 doza infektohen me variantin Delta, madje dhe e bartin virusin tek të tjerët!

♦️Nëse të vaksinuarit infektohen me variantin Delta dhe të njejtit e përhapin këtë variant tek të tjerët, atëhere rezulton se edhe të Vaksinuarit duhet të bëjnë TESTIN PCR para se të hyjnë në ambientet publike, sepse edhe ata janë të rrezikshëm për “shëndetin publikë”, njejt sikur të pavaksinuarit!!!

♦️Pse të vaksinuarve që infektohen nga “varianti Delta” dhe të cilët e përhapin këtë virus nuk iu kërkohet TESTI PCR për të hyrë në ambientet publike, ndërsa të pavaksinuarve ju kërkohet një testim i tillë ose dhe test imuniteti?!

Përgjigjia është shumë e thjesht:

♦️Po t’iu kërkohet Testi PCR edhe të vaksinuarve, atëhere çfarë kuptimi ka VAKSINIMI dhe GREEN PASS-i?!

♦️Nuk ka Asnjë kuptim!

♦️Çka ndodhë?

♦️Zbulohet manipulimi i PLANdemisë, që ka nis me maskë, distancë sociale, dezinfektim të duarve, me izolim – karantinim, me orë policore, për të vazhduar me vaksinimin me detyrim, me GREEN PASS…, dhe në këtë mënyrë kuptohet agjenda 2020 – 2030…!!!

Miq të dashur,

A e kuptojmë sa të manipuluar jemi?!

(***)

Më gjerësisht lexoni 👇👇👇

SI TA KUPTOJMË SYNIMIN PËR VAKSINIM ME DETYRIM DHE GREEN PASS-in?!

Nga Sheradin Berisha

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura