ALEX SOROS: “EDI RAMA ËSHTË VIZIONAR, NJERIU I RILINDJES SË VENDIT”!

ALEX SOROS: “EDI RAMA ËSHTË VIZIONAR, NJERIU I RILINDJES SË VENDIT”!

Nga Sheradin Berisha, Pashtriku 06 nëntor 2021

Filantropi Xhorxh Soros nga viti 1991 në Shqipëri ka ndërtuar shkolla e u ka dhënë bursa një shtrese të të rinjve për t’u shkolluar, dhe për 30 vjet një pjesë të tyre pasi i ka shkolluar në shoqërinë tonë kundër tij i ka neutralizuar; një pjesë tjetër i ka angazhuar në sfera të ndryshme të jetës publike; një spektër tjetër i ka aftësuar si analistë nëpër televizione për të debatuar, ndërsa disa të përzgjedhur në politikë i ka avancuar rrugës për t’i shfrytëzuar!

“Soros dhe Shqipëria” – Si kanë përfituar nga fondacioni, Rama, Veliaj, Basha dhe Meta… #TopStory

https://www.youtu.be/CwkWYd6DoAM

***

Më 29 korrik 2018 (ditë e diele) kryeministri Edi Rama ishte takuar me Alex Soros, i cili ndodhet në një tur vizitash në Ballkan. Ai në këtë tur ka takuar Hashim Thaçin dhe Aleksander Vuçiqin! Alexi është drejtuesi i Fondacionit për Shoqëri të hapur që e ka themeluar babai i tij multimiliarderë Xhorxh Soros.

Alex’i udhëton shpesh dhe duket se ka një lidhje të mirë me Ballkanin! Në foton që ka postuar në Instagram ai kryeministrin Rama e quan: “Vizionar”.

”Shumë i lumtur që kthehem sërish në Shqipëri dhe që kalova kohë me kryeministrin vizionar, njeriun e rilindjes, me të cilin biseduam për progresin e Shqipërisë drejt BE-së dhe bashkëpunimin rajonal”, ka shkrua Alexi i Sorosit ne Instagram!

***

Kjo foto është shkrepur në Vlorë dhe e ka  publikuar në Instagram Alex Soros, gjatë takimit me Edi Ramen!

***

George Soros “Babai” i prapaskenave botërore… #TopNews

https://www.m.youtube.com/watch?v=gjliNElfy9Y

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura