ALFRED CAKO: PËRSE VJEN JOHN KERRY NË TIRANË?!

Tiranë, 17. 02. 2016:Po perse vjen Kerry ne Tirane dhe kush e dergon, kush?
Ju do te thoni me siguri Departamenti i Shtetit?
Joooooo, e keni gabim.
Kerry ka nje berthame tjeter axhende prioritare si ish student i Universitetit te Jale-s ne New Haven te Connecticut-it ne SHBA. Ne kete universitet te rendesishem te Iluminatit ne SHBA (ashtu sic eshte ne Evrope Ingolshtadi dhe ne Britani Oksfordi me grupin Round Table te Cecil Rhodes-it te famshem). Kerry eshte derguar ne krahun e majte nga grupi i fuqishem i Iluminatit amerikan Skull & Bones ku bejne pjese familje shume te fuqishme protestante me origjine albano-hitite te Irlandes, Skocise, Uellsit dhe Anglise. Emigrantet e pare te ketyre familjeve qe ishin edhe promotori i ndarjes me Angline, jane organizuar dhe sjelle nga Jon Cabbot. Ndaj sot ky grup i superfuqishem ku shkelqen edhe familja Bush dhe J.Kerry, kane nje slogan: “Nje Rockefeler nuk e pi dot kafen me nje Cabbot, sepse nje Cabbot e pi kafen vetem me Zotin”. Per te pare se kush eshte grupi Skull & Bones (S&B), duhet te lexoni librin e vetem per te, te botuar nga enti im botues ‘Helga’SSecrets’ me te njejtin titull: “Skull & Bones – Urdhri Okult qe Qeveris jo Vetem SHBA”.

***

Tashmë është anoncuar nga Departamenti i Shtetit se në dt.14 shkurt, do të bëjë një vizitë në Tiranë J.Kerry, Sekretari i Departamentit të Shtetit të SHBA. Ndalesa e Sekretarit Kerry në Shqipëri është në vazhdën e një udhëtimi 5-ditor, që ai do ta nisë me ndalesën në Mynih të Gjermanisë, ku do të marrë pjesë në Konferencën e 52-të të Sigurisë. Në këtë ndalesë, ai do të marrë pjesë në takimin e Grupit Ndërkombëtar në Mbështetje të Sirisë (ISSG) për të diskutuar mbi mënyrat sesi të përshpejtohet dhënia fund e konfliktit sirian.
Më tej në Tiranë, Sekretari Kerry do të takohet me krerët më të lartë të qeverisë shqiptare, për të diskutuar mbi integrimin e mëtejshëm euroatlantik të Shqipërisë, si dhe bashkëpunimin e ngushtë dypalësh me Shtetet e Bashkuara të Amerikës.
Nga viti 1991 kjo është vizita e pestë e një sekretari shteti në Tiranë pasi Tirana është vizituar nga James Baker, Madlen Olbrajt, Colin Powell dhe Hillary Clinton. Historike është vizita e presidentit Bush në 10 qershor 2007, përvjetorin historik të Lidhjes Shqiptare të Prizrenit që kishte në themel të programit të saj çështjen kombëtare, Shqipërinë e “katër vilajeteve”.
Te gjitha vizitat e larta te Washingtonit ne Tirane kane pasur qellimet e tyre. Po keshtu eshte edhe kjo vizite ne kete rajon delikat ku kete dhjetvjecar, pas Luftes se Kosoves dhe nje marreveshjeje te fshehte mes Iluminatit dhe Jelcinit, rajoni ka ndruar kontroll dhe sapo ka filluar te futet me koken ulur si vagon mbrapa lokomotives se Iluminatit. Pas renies se sistemit nderkombetar bipolar te sigurise USA-BRSS ne fund te viteve ’80 dhe anarshise dhjetvjecare, Iluminati filloi te fuste me kujdes, si ne nje zone te minuar, nga nje kembe ne lindje te Perdes se Hekurt deri para Luftes se Kosoves kur per te futur nen kontroll jo vetem Kosoven, por edhe vete Serbine e Bullgarine, Iluminati ka paguar 30 bilion $ tek Jelcini, i cili pasi beri nje show me cifutin Primakov, u caktua dyshja e ‘aktoreve’ me profil te larte, Talbot-Cernomerdinin, negociatoret e dy superfuqive ushtarake, te cilet se bashku me aktorin tjeter, S. Miloshevicin e ardhur ne politiken e larte serbe nga bankat e medha te NY (ka info se ky eshte ende gjalle, ashtu sic u veprua me vrasesin e ‘vrasesit’ te Kenedit, Zhak Rubbinshtejn qe u raportua se kishte vdekur ne burg, ndersa ai ndodhej gjalle per shume vite ne Izrael, me indentitet te ri) futen Iluminatin me te dyja kembet ne Ballkan.

Bush und Kerry skull-and-bones-Mitglieder (deutsche Untertitel)

Madje sot, me perjashtim te Shqiperise, ne te gjitha vendet e Ballkanit, nen vjegen e reformimit te sistemit te drejtesise dhe futjes ne hallkat e komplikuara te BE, eshte shtypur dhe nenshtruar elita vendase dhe me ane te instrumentave ligjore mbahen nen presion te gjithe politikanet e larte per ceshtje te rendesishme ne vendimmarrje. Sigurisht qe Shqiperia u la per ne fund sepse Iluminati e ka te qarte se bejleret shqiptare te sotem dhe shumica e shqiptareve e kishin busullen me orientim nga Adriatiku dhe ata nuk kane pasur ngutje. Megjithate, me ate qe po ndodh me Reformen ne Drejtesi, duket se shqiptaret po dalin kocka me e forte ku ata s’po e fitojne dot kollaj sovranitetin absolut mbi eliten politike dhe ekonomike shqiptare.
Tani zgjidhja duket se ka hyre ne nje rreth vicioz dhe Iluminati nuk po leshon pe me moton ‘O sot o kurre!’. Sebepi eshte futja ne strukturat e BE qe eshte prape nje sajese e Iluminatit i cili mendon te krijoje tre zona te medha me tre monedha te perbashketa: amerodollarin; euron dhe nje monedhe per vendet ne Azi dhe Australi, te cilat jane bashkuar rreth organizmave te tilla si NAFTA. Ndersa BE-ne qe donte ta bente edhe Napoleoni dhe Hitleri me dhune, sot po e bejne ‘me qetsi e dashuri’ manjatet e medhenj financiare nderkombetare.
***
Po perse vjen Kerry ne Tirane dhe kush e dergon, kush?
Ju do te thoni me siguri Departamenti i Shtetit?
Joooooo, e keni gabim.
Kerry ka nje berthame tjeter axhende prioritare si ish student i Universitetit te Jale-s ne New Haven te Connecticut-it ne SHBA. Ne kete universitet te rendesishem te Iluminatit ne SHBA (ashtu sic eshte ne Evrope Ingolshtadi dhe ne Britani Oksfordi me grupin Round Table te Cecil Rhodes-it te famshem). Kerry eshte derguar ne krahun e majte nga grupi i fuqishem i Iluminatit amerikan Skull & Bones ku bejne pjese familje shume te fuqishme protestante me origjine albano-hitite te Irlandes, Skocise, Uellsit dhe Anglise. Emigrantet e pare te ketyre familjeve qe ishin edhe promotori i ndarjes me Angline, jane organizuar dhe sjelle nga Jon Cabbot. Ndaj sot ky grup i superfuqishem ku shkelqen edhe familja Bush dhe J.Kerry, kane nje slogan: “Nje Rockefeler nuk e pi dot kafen me nje Cabbot, sepse nje Cabbot e pi kafen vetem me Zotin”. Per te pare se kush eshte grupi Skull & Bones (S&B), duhet te lexoni librin e vetem per te, te botuar nga enti im botues ‘Helga’SSecrets’ me te njejtin titull: “Skull & Bones – Urdhri Okult qe Qeveris jo Vetem SHBA”.
Aty del ne pah sesi ka punuar Urdhri qe te shtinte ne dore disa fusha te kultures, edukimit, politikes dhe ekonomise ne SHBA. Ky Urdher eshte kurora e diamantit e organit OJF me te fuqishme ne SHBA qe eshte edhe Iluminati i plote i SHBA-ve, CFR, ose Counsil on Foreign Relations me organin e vet te shtypit, Counsil on Foregn Affairs i cili ben strategji afatgjata ose edhe stratagjema per te mashtruar kundershtaret me objektiva te rema te CFR. Ne kete institucion te superfuqishem legal, grumbullohet Urdhri ku ben pjese J.Kerry si edhe disa organizime te tjera gjysem okulte ku perfshihen cifutet dhe Vatikani nen organizaten e maskuar sindikaliste, INTERNATIONAL BROTHERHOOD OF TEAMSTERS (IBT) dhe te tre keto entitete marin vendime ne akordance per strategjite afatgjata, por edhe per taktikat afatshkurtra.
Cifutet dihet se jane me te fuqishem ne PD ne SHBA, kurse S&B jane me te forte ne PR, por kjo nuk eshte absolute. Psh cifuti H.Kisinger, nje iluminat i larte cifut, kishte shume influence dhe ishte nuni i S&B dhe republikaneve ne CFR; kete rol, por ne kah te kundert, po perpiqet ta luaje sot Kerry tek PD ne SHBA. Por, qysh kur eshte themeluar S&B ne vitet 1830 e deri me sot, vetem ne zgjedhjen e pare te Bushit junior, ky grup i fuqishem ariti qe te kishte dyshen e kandidateve Bush-Kerry antare te organizates se saj, me axhenda shume te ngushta te tyre, sipas interesave te elites protestante albano-hitite te S&B ne SHBA.
Dikush mund te pyese: Po mire, por Iluminati eshte vetem ne SHBA?
Jo, une i kam dhene te tre universitetet ku eshte i perqendruar Iluminati ose rreth 300 familje qe quhen Olimpianet, ne kujtim te 300 spartaneve qe munden perset e panumert. Keto 300 familje kane krijuar organizaten Klubi i Bilderbergut qe nderton strategjite afatgjata gjysem shekullore ose me dekada dhe ja u jep organeve operacionale qe krijojne taktikat, sic eshte TC, Klubi i Romes, BE, SHBA, etj.
Po cuditeni?
Kujtoni se SHBA eshte nje shtet qe vepron sipas interesave te amerikaneve?!
Jini akoma kaq naive sa ta mendoni kete keshtu sic duket?
Nejse, te hidhemi tek tema e te bejme nje analize me deduksion. Pjesetaret ne CFR, ne SHBA, luajne skemen ‘cun i mire e cun i keq’ me politikanet e vegjel rajonale me ane te PD dhe PR ne SHBA. Ata rekrutojne politikane qe i perdorin si frontmena te politikave te tyre ose vegla a kukulla me tela. Nje nga keta eshte Fatmir Mediu i cili eshte nje politikan pa parime dhe edukim kombetar dhe motoja e tij eshte ‘Ndiq dhe sherbei me te fortit’. Ky ka lidhje me grupin e S&B duke pasur miqesi me tipa gangesteresh te ketij grupi, si D.Ramsfeld, i cili erdhi dhe e mbeshteti edhe ne fushaten zgjedhore te 2013 Fatmir Mediun. Ky eshte caktuar si Kryetar i Mengjesit te Lutjeve dhe per shkak te cektesise se te tij ne formim, ky s’ka nevoje te lexoje vjershen ‘If’ te R.Kiplingut qe te zbatoje idene e tij — Në munç të zbreç në turm’ e të mbash nderin, Të hash me mbretin, të pish me neferin (shih perkth. e F.Nolit).
Madje ne betejen qe ka Berisha me Sorosin vajtja e F.Mediut dhe disa personave te tjere nga politika shqiptare te cilet ky i mer me vete, eshte si nje bombul e vogel me oksigjen per Berishen dhe nuk eshte cudi qe Mediu te kete nderhyre tek ish keshilltari i Berishes, Tom Ridge dhe tek Ramsfeld & Co, mqqe S&B te urdherojne Kerry-n te shfrytezoje rastin e te beje nje vizite per te vendosur paqe mes Sorosit dhe Berishes. Mandata e tij eshte qe Berisha te mos preket. Ngritja e ujit te sistemit te Drejtesise nuk duhet te mbyte Berishen dhe Mediun. Keta te dy dhe Urdhri S&B takohen tek afera e Gerdecit dhe tek disa afera te tjera me perfaqesuesin e tyre serb, homologun e Mediut ne Serbi, per siperfaqe te gjera toke ne bregdet.
Urdheri S&B e organizoi edhe LUFTEN ne ish Jugosllavi me 1999. Berisha e Mediu i dhane 1,3 Miliard Euro financim per Rrugen e Kombit dhe naften e Shqiperise me Bankersat qe spaguajne ende tatime ne Buxhetin e Shtetit, etj. Dikur ishte Berisha ai qe e la Nanon nen dhembet e Iluminatit te Rruges se Elbasanit kur e flaku me 1992 ne Hadesin e Tepelenes por pas rikthimit te tij, pa bekimin e tyre me 1998, Berisha i lante duart si Pilati duke thene se nuk e kam denuar une, por shoket e tij, duke nenkuptuar me kete term shume domethenie qe s’kane lidhje me kete shkrim.
Po pse vjen Kerry ne Tirane, pse?!!
A i kini rene ndopak ne te, tashti?
Ai vjen, sigurisht, (1) per te realizuar Reformen ne Drejtesi qe kerkon krahu cifut i Iluminatit ne CFR me frontmenin e vet Sorosin, e (2) te binde Berishen qe te veproje me Meten, ashtu sic flaku Nanon me 1992, per ta bere ate dashin e kurbanit dhe Berisha te shpetoje me gjithe shkaktaret e tjere te Gerdecit ku hyn edhe Fatmir Mediu, qe eshte sot edhe kaq i interesuar ta shpetoje ish shefin e vet, Berishen.
Jo me kot, Meta, sapo mori vesh se vjen Kerry ne Tirane, kerkoi ‘meshire’ duke ulur armet e duke thene se ai ishte dakord per cfaredo lloj skeme te Byrose se Hetimit, e cila eshte ceshtja qe e mban pezull Reformen ne Drejtesi. Pra me ardhjen e Kerryt, i jepet nje kumt edhe Sorosit per te mos u mare me Berishen pas Reformes ne Drejtesi, te krijohet ajo dreq Byroje Hetimi qe i tmeron gjithe mekataret e Tiranes dhe puna e saj me peshqit e medhenj te ndalet tek Berisha e Mediu.
Mos kujtoni se Kerry vjen per Reformen Zgjedhore dhe zhvillimin e demokracise ne vend, pasi po kapen Byrone e Hetimit, ata nuk cajne koken se cili Kryeminister do te vije ne te ardhmen, pasi ai do te jete nje ‘cun i mire’ qe do t’i zbatoje te gjitha porosite e Iluminatit me korrektesi e durim kinezi; Iluminatit do ti interesoje vetem stabiliteti i vendit qe e kane mare ne suzerenitet perballe opinionit nderkombetar. Nese shqiptaret do t’ulin koken si delet, ata meritojne saterin. Nese ngrihen, atehere SHBA e flakin kryeministrin e radhes dhe degjojne popullin, brenda nje logjike te caktuar.
E vetmja pike qe Kerry mund te kete mare si porosi nga ana e Sorosit per te ardhmen ne lidhje me Kodin Zgjedhor, mund te jete forcimi i dy lidereve Rama dhe Basha, dhe te ndikoje tek Berisha qe te lejoje futjen e primit ne Kodin Zgjedhor, mqqe Meta te jete i panevojshem pas zgjedhjeve parlamentare qe do te vine dhe te shkoje me ‘qetesi e dashuri’ para Byrose se Hetimit per disa ceshtje qe ai ka vite qe akuzohet. Nese ndodh kjo, do bjere fuqia e partise se bektashinjve te Shqiperise, te cilet jane grumbulluar (ashtu si edhe komunitetet e tjera fetare tek PS dhe PD), me se shumti tek kjo parti e re.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura