ASAJ

ASAJ

Ti që troket në mendjen time

Ma mbushë shpirtin plotë gëzi

Je freskim i zemrës sime

Jetës sime i jep kuptim

Në jetën time Ti bën dritë

Atëherë kur është errësirë

Rrugën time Ti ma shëndritë

Në të keqe dhe në të mirè

Edhe atëherë kur vjen pranvera

Edhe lulet fillojnë të çelin

Aromën tënde ma sjellë era

Kujtimet vetëm në ty më mbesin

Edhe Hëna po bën dritë

Ja dhe yjet po ndriçojnë

Dielli natën po bën ditë

Me dashuri që na rrethojnë

Ti nuk e di çfarë është vetmia

Edhe atëherë kur asgjë nuk shkon

Do të mbajë në dhimbjet e mia

Prania jote më shëron

Kohë e gjatë paska kaluar

Pa u parë e pa u ndi

Mos mendo qè të kam harruar

Je e vetmja Dashuri.

Argjira (Ari) Ukimeri

Mr.sc. Pedagoge

Prizren, Mars 2022

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura