ASKUSH NUK ËSHTË I LIRË KUR LIRIA VARET NGA POLITIKANËT MILIONERË!

Nga arkivi, 5 nëntor 2020

Lira ka emër UÇK-në, ndërsa mbiemër gjakun e  dëshmorëve të kombit!

ASKUSH NUK ËSHTË I LIRË KUR LIRIA VARET NGA POLITIKANËT MILIONERË!

Nga Sheradin Berisha, Facebook 5 nëntor 2020

Po, liria ka emër UÇK-në, por çlirimtarët kanë emër e mbiemër! Dhe mijëra çlirimtarë, para por edhe 20 vjet pas çlirimit jetojnë në skamje e varfëri! Për këta çlirimtarë s’kishte dhe s’ka liri, derisa përballen me papunësi, skamje e varfëri!

Kush e shijoi lirinë në emër të UÇK-së?

– Hashim Thaçi,

– Kadri Veseli,

– Xhavit Haliti,

– Azem Syla,

– Ramush Haradinaj,

– Rexhep Selimi,

– Sami Lushtaku

– Fatmir Limaj,

– Adem Grabovci, dhe shumë të tjerë rreth tyre!

Kjo klasë politike në emër të UÇK-së u ngritën në pushtet dhe u bënë të pasur e milionerë sikur të ishin biznesmenë! 

Prandaj askush nuk mërzitet për ta!

Pse?

Sepse askush nuk është i lirë kur liria varet nga milionerët!

Është e papranueshme përdhosja e gjakut të K-dantit Adem Jashari dhe i mijëra dëshmorëve që u flijuan për këtë vend! Lira ka emër UÇK-në, ndërsa mbiemër gjakun e dëshmorëve të kombit!

Total
0
Shares
1 comments
 1. HEEEJ, LIRIA KA EMËR UÇK-NË DHE MBIEMËR GJAKUN TË DËSHMORËVE QË U FLIJUAN PËR LIRI,
  PAVARËSI DHE DEMOKRACI DHE RIBASHKIM O, RIATDHESIM AH, RITRASHËGIM TERË PELLAZGO
  ILIRO MBARË SHQIPTARISË OUUU OREEE, GJERË VËLLAZËRO RIHIRO FARË SHNDRITKA VËRRISË!.
  ËËËH, A PO DËGJONI, A PO PËRGJONI; QË PO NA THËRRASIN, PO NA BËRTASIN: VARRET MASIVE,
  ZJARRET TË MARRËZIVE, DËSHMORËT E KOMBIT, KRESHMORËT E LOBIT; ASHTAT ME RRASHTAT
  NGA VARRI DHE ZJARRI; QË EDHE PAS 22 VITE, NDIZET O NGJIZET, QAS E SHITE TI OR, SERVIL ËH
  DEBIL, STERIL; NA NGELËN O, NA SHKELËN: BETIMIN MBI FLAMUR, SHTEGTIMIN PRIR N’ATË GUR; EDHE, DUKE NDËRRUAR IDENTITET O, SHNDËRRUAR INTEGRITET NGA SHQIPTARË NË KOSOVARË
  SIKUR DIKUR, PRO JUGOSLLAVË O, DRO TUGOSHKAVË! KUSH LËSHOI RRUGËN E ZOTIT O KOMBIT
  KUSH SHKELI DHE NGELI MBI GJAKUN DHE PRAGUN E LIRISË, PAVARËSISË, DEMOKRACISË AUH,
  ME VETËDIJE A, PA VETËDIJE; KA RËNË NË TARDHTI MBARË KOMBËTARE O, MBARË SHQIPTARE!.
  BETMI I UÇK-SË:-OU, NËSE INJOROJ DHE TRADHTOJ BETMIN, SHTEGTIMIN PËR ÇDO CEP ORE TË
  ATDHEUT PËR TERË TROJET PELLAZGO ILIRO MBARË SHQIPTARIE; ATËHERË, DO MERITOJ EDHE
  DO MË DENOJ EDHE, DO MË EKZEKUTOJ ËËËH, PËR TRADHTI MBARË KOMBËTARE SHQIPTARE!..”
  TË FALA REFUGJATË LUFTËS; NËN DHUNË, PËRDHUNË, MASAKRIM, PAKTHIM; GJERË N’AMSHIM!
  MANI USA

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura