AUREL DASARETI: GJENOCID DHE APARTHEID MBI SHQIPTARËT FYROM’it!

USA, 08. 07. 2014 – (Kështu është kur bastardët vendosin!) Kjo është historia e diktaturës së fshehur FYROM, drejtuar nga sllavo-folësit ortodoks ku në realitet është inteligjenca ruse ata që tërheqin fijet. BE e lidhen FYROM-in me fjalë të tilla si demokracia, të drejtat e njeriut, barazia ndërmjet komuniteteve, negociatat e paqes etj por ajo që nuk dëshirojnë të pranojnë është se FYROM nën sipërfaqe, është një diktaturë e fshehur raciste, një Apartheid për shqiptarët ku shteti gjithë të mirat i rezervon për ”maqedonët” gjithë të këqijat për shqiptarët. Ky sistem primitiv, me dekada shkakton një rezistencë masive nga ana e viktimave.
Aparteidi është bërë gjithashtu një term universal, përdorimi i komuniteteve të ndara, shpesh në bazë të racës, përkatësisë etnike dhe fetare, dhe shpesh në kontekste ku kjo ndarje është pjesë e një politike publike. Termi është i lidhur shpesh me kolonializmin, por edhe ka afinitete me ideologji të tjera raciste. OKB-ja e bëri Aparteidin në një term universale për herë të parë në vitin 1976, përmes Konventës Ndërkombëtare kundër krimeve të aparteidit.

 ***
Shteti ilegal racist terrorist FYROM, i përkrahur nga kukullat e BDI-së (më përpara nga PDSH-ja) vazhdon me Gjenocidin, Terrorizmin Shtetëror, zhdukjen fizike, shkatërrimin e qëllimshëm të shqiptarëve të kolonizuar.
Qeveritë sllavo-ortodokse të FYROM-it, qysh prej vitit 1946 kur Tito krijoi këtë komb fiktiv, qëllimisht filluan të shkatërrojnë qenien biologjike të shqiptarëve etnik të cilët domosdoshmërish kishin për të zgjedhur mes urisë, emigrimit, nënshtrimit apo gjenocidit.
Gjenocidi përshkruhet në Konventën e OKB-së të 9 dhjetorit 1948 për Parandalimin dhe Ndëshkimin e Krimit të Gjenocidit (Konventa Gjenocidi). Këtu gjenocidi definohet si:
“Çdo lloj e këtyre akteve të kryera me qëllim të shkatërrimit, në tërësi ose pjesërisht, të një grupi kombëtar, etnik, racial apo fetar:
• vrasja e anëtarëve të grupit;
• shkaktimi i dëmtimeve serioze trupore ose mendore të anëtarëve të grupit;
• me vetëdije, të ekspozuarit e grupit kushteve të rënda jetësore që ka për qëllim të sjellë shkatërrimin fizik në tërësi apo pjesërisht;
• vendosja e masave për qëllim: parandalimin e lindjeve brenda grupit;
• transferimi i dhunshëm i fëmijëve të grupit në një grup tjetër.”
Krimet e këtyre krijesave qoftëlarg mbi shqiptarët e pambrojtur i përmbushin me tepricë kriteret Gjenocid të Konventës së OKB.
***
Sllavo-folësit e FYROM-it janë të ledhatuarit e BE etj. Megjithatë, shteti amë, e ka për obligim ligjor, domosdoshmërish të mbrojë me të gjitha mjetet bashkatdhetarët e tyre që gjenden jashtë kufirit politik të kësaj Shqipërie xhuxhe.
Ku je fshehur, pse po heshtë ti Edi Kristaq Rama?! E kam kritikuar shumë Sali Ram Berishën, por ti do dalësh edhe më i pafytyrë.
Ku je fshehur, pse nuk largohesh nga qeveria ti Ali Ahmeti?! Organet shëndetësore të Zvicrës të kanë shpallur invalid pune me aftësi të kufizuar prandaj përfitove pension të parakohshëm për shkak të çrregullimeve mendore si diagnozën primare. Si mundet një i sëmurë të udhëheqë një popullatë të shëndoshë?! Përveç dështimeve, rrenave dhe mashtrimeve tjera, ti llomotitën se Shqiptarët janë “popull shtet-formues” në FYROM. Me pjesëmarrjen tënde Quislinge në qeverinë e kriminelit Nikola Grujevski, ti para faktorit Perëndimor, legalizon legjitimitetin e tij racist/nazist, shkatërrues, apartheidin, gjenocidin mbi popullsinë shqiptare. Ti shumë mirë e dinë se idhulli i Grujevskit (dhe sllavo-ortodoksëve tjerë) është Stalini dhe Hitleri, idetë dhe krimet e të cilëve i imiton dhe zbaton mbi popullatën shqiptare. Nuk janë të rastit pëllitjet e shpeshta të kriminelëve sllavo “maqedonë”: “Shqiptarët të digjen në dhomat e gazit”, “Shqiptari i mirë është shqiptari i vdekur”.
***
Unë as që befasohem me terrorizmin shtetëror të këtyre krijesave barbare të cilët banonin në shpellat apo kërcenin nëpër drunjtë e Karpateve në kohën që paraardhësit tanë pellazg-ilir kishin krijuar bazat e civilizimit botëror, por më befason heshtja mafioze e të pafytyrëve shqipfolës. Janë tradhtarë sepse armikut i ofrojnë ndihmë në gjenocidin mbi shqiptarët.
A jemi të befasuar me të vërtetë me këta hajdutë? Kështu ka qenë situata në këto 22 vitet e fundit. Unë kam qenë një nga ata që dëgjuan dhe besuan në horrat.
A është e paligjshme të pohojmë se shumica nga parlamentarët tanë brenda dhe jashtë murit të arbrit, në veçanti liderët partiak dhe qeveritarët janë tradhtarë, kur ata mbështesin armiqtë tanë politikisht, moralisht, ekonomikisht dhe praktikisht?
Politikanët, qeveritarët, i kemi arrogantë dhe të paturpshëm, pa asnjë ndjenjë kombëtare, pa asnjë fije ekspertize!
Anëtarëve aktual të Parlamentit të Shqipërisë, Kosovës, FYROM-it nuk u mungon vetëm ekspertiza për funksionin që kryejnë por edhe morali elementar, atdhedashuria, burrëria. O fëmijë të brezit të errët, o pemë të rënë nga drunjtë e gjymtuar!
Kërcënimet dramatike ndaj mbijetesës së individit apo të kombit shqiptar na obligojnë të luftojmë bashkarish në shërbim të jetës.
Shqiptarë, kudo që gjendeni, bashkojuni protestave paqësore, të mbështetim fuqishëm motrat dhe vëllezërit tonë në përpjekjet e tyre t`i shpëtojnë gjenocidit masiv!
Shqiptarë të FYROM-it, vazhdoni protestat me dinjitet, jetoni jetën në përputhje me dritën që është brenda jush – ose digjuni! Përpiquni t`i siguroni vetvetes dhe fëmijëve të juaj liri, barazi, një jetë dinjitoze pa brenga, pa vuajtje, pa maltretime, pa terrorizime, pa masakra!

– Aurel Dasareti, USA, ekspert i shkencave ushtarake-psikologjike. Kontakti: [email protected].

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura