BASHKË KUNDËR ASOCIACIONIT!

BASHKË KUNDËR ASOCIACIONIT!

Shoqata e Familjeve e Heronjve dhe Dëshmorëve të Kombit (SHFHDK) në kundër ASOCIACIONIT një etnik

Të gjithë, masovikisht, i madh e i vogël të protestojmë më 04. 03. 2023 në ora 14:00 në Gjenevë (Zvicër). Le të dëgjohet zëri ynë sa më fuqishëm në respektimin e amanetit të dëshmorëve për sendërtimin në vepër të shtetësisë sonë sovrane dhe demokratike, sepse gjaku i dëshmorëve na obligon dhe për këtë qëllim duhet të na unifikojë.

***

Ku: në Gjenevë (Place des Nations – Geneve)

Kur: më 04. 03. 2023

Në Ora – 14:00

BASHKË KUNDËR ASOCIACIONIT!

Naim Zhitia

Prishtinë, 26 Shkurt 2023

____________

NË MBROJTJE TË SOVRANITETIT DHE INTEGRITETIT TË KOSOVËS: GJAKU I DËSHMORËVE TË NA BASHKOJË

Total
0
Shares
1 comments
 1. HEU, GJAKU I DËSHMORËVE LE TË NA UNIFIKOJË; EU, PRAGU SI METEORËVE LË O TË NA TRIUMFOJË; DHE TË NA RIGUFOJË; QË PO NA THËRRET AH, NA PËLCET
  THIRRTJA DHE SHTRIRJA EDHE SHQIRRJA E KRYELEGJENDARËVE O HYEREGJE-
  NDARËVE MU NGA SKURRË VARRI HEJ, FURRË NGA ZJARRI, QË SI VULLKAN UH,
  MORE KULLË GJAN; OREEE, BABA GJAN OREEE, SHKABA SHKABAN; RIGUFIMI O, RITRIUMFIMI SHTATË ORE NENTË PALË BREZE QIELLI, TEK ZGJATË E RENDË ËH,
  RREZE DIELLI; PËR RITRIUMFIN DHE QË TË MBËRRI RIGUFIN, PRAPË TE PRAPË O
  RIKTHIMIN RIHIMNIN, RIBASHKIMIN DHE RITRASHËGIMIN, DUKE RIKTHYER DHE
  RISHPËRTHYER DHE RISHPERBLYER, RIKRIJIMIN, RIATDHESIMIN EDHE ORE HEJ,
  RIZOTËRIMIN OUUU, PËLLËMBË PËR PËLLEMBË OU KËMBË PËR KËMBË, MBARË
  PELLAZGO ILIRO MBARË SHQIPTARINË; OH VËLLAZËRO RIHIRO FARË SHKRIPKA
  VËRRINË; HEEEJ, MBARË SHQIPTARINË! TË FALA REFUGJATË LUFTËS MANI USA

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura