BAVARIA PEZULLON VAKSINIMIN ME DETYRIM PËR PERSONELIN SHËNDETËSOR!

BAVARIA PEZULLON VAKSINIMIN ME DETYRIM PËR PERSONELIN SHËNDETËSOR!

Përgatiti: Sheradin Berisha, Facebook 7 Shkurt 2022

Gjerrmani: Bavaria dëshiron të pezullojë vaksinimin e detyrueshëm për personelin infermieror për momentin

Sipas kryeministrit Markus Söder (CSU), Bavaria nuk dëshiron të zbatojë vaksinimet e detyrueshme për punonjësit e kujdesit shëndetësor deri në një njoftim të dytë. Do të ketë “rregulloret kalimtare më bujare”, të cilat “de fakto fillimisht përbëjnë një pezullim të zbatimit,” tha kryetari i CSU të hënën pas një lidhjeje video nga bordi ekzekutiv i CSU në Mynih.

———–

Burimi:

Bayern will Impfpflicht für Pflegekräfte vorerst aussetzen  https://www.saechsische.de/coronavirus/ticker-corona-omikron-booster-dresden-neuinfektion-demo-impfungen-lauterbach-klinik-virus-sachsen-5176217.html

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura