BUROKRATËT E BRUKSELIT KUNDËR VETINGUT NË KOSOVË!

BUROKRATËT E BRUKSELIT KUNDËR VETINGUT NË KOSOVË!

Nga Sheradin Berisha Pashtriku 21 tetor 2021

Në Raportin e Progresit të Këshillit të Evropës për Kosovën, që u publikua më 19 tetor 2021, lidhur me reformën në drejtësi (VETINGUN), Komisioni Evropian konstaton se, “rivlerësimi i plotë dhe i njëhershëm i të gjithë prokurorëve dhe gjyqtarëve paraqet shqetësim serioz”.

Shih shih, për Komisionin Evropian na qenka shqetësim serioz rivlerësimi për prokurorët dhe gjyqtarët, të cilët me vite kanë fjetur mbi dosjet e korrupsionit dhe krimit të organizuar në Kosovë!

Një konstatim i tillë dëshmon se Burokratët (lexo Banda) e Brukselit nuk e dëshirojnë realizimin e reformës në drejtësinë e Kosovës!

***

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura