“COVID-19”, FAJTORI KUJDESTAR I VDEKJEVE NË SPITAL!

Dy vjet më parë u zhdukën vdekjet nga kanceri dhe sëmundjet tjera kronike, njerëzit vdisnin me etiketën “vdiç nga Covidi”!

Nga arkivi i fb, më 29 Mars 2020!

“COVID-19”, FAJTORI KUJDESTAR I VDEKJEVE NË SPITAL!

Nga Sheradin Berisha

Këto ditë fajtori kujdestar për vdekjet në spital është “Covid-19”, ndërsa në botë vdesin mijëra njerëz në orë nga sëmundje të ndryshme kronike!

Kujdes: intubimi – ventilimi me oksigjen të tepruar i pacientëve me “covid” mund të shkaktojë vdekje!

Izolimi (karantinimi) shkakton frikë kolektive për nënshtrim, ndërsa frika krijon stresin dhe sëmundje të ndryshme, e jo mbrojtje për mosinfektim!

Këto masa të politikës dhe jo vetëm, e ndalin jetën, jo covidin. Prandaj nuk mund të zëvendësohet natyra (ajri i pastër) me ambientin e mbyllur siç janë shtëpitë tona!

Për mendimin tim kjo situatë është krijuar me qëllime përfitimi (miliardëshe) nga shpikësit e këtij “covidi viral” global!

__________

Sa për dijeni lexoni në foto vdekjet në botë sipas worldometers.info, në periudhën 1 janar 2020 – 25 mars 2020! Ka më së paku vdekje nga koronavirusi!

****

Nga arkivi i fb, më 29 Mars 2020!

“COVID-19”, FAJTORI KUJDESTAR I VDEKJEVE NË SPITAL!

/ Nga Sheradin Berisha

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10216294164043154&id=1125324528

—————–

SHTOJCË

(*) Një deklaratë që nuk u prezentua kurrë në TV!

RRITJA E VDEKJEVE ME INTUBIM!

Në muajt e parë të Plandemisë kjo video është bërë virale në rrjetet sociale! Dy infermiere të indinjuara me ngjarjet e rënda që po ndodhin brenda spitalit kanë folur përpara gazetarëve!

Njëra prej tyre thotë se është dhënë urdhëri që të intubohen të gjithë pacientët, të vendoset ventilimi me oksigjen mbi ta për të rritur numrin e të vdekurve, në mënyrë që të justifikohet mbyllja emergjente…

https://www.facebook.com/sheradin.berisha/videos/1005557333422203

***

NJU JORK VDEKJET SPITALORE ME “COVID-19” NGA VENTILIMI (INTUBIMI) MEKANIK!

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura