DEGRADIMI I INTEGRITETIT …

Si sot – pesë vjet më parë, më 02. 12. 2017 paskam shkruar …

DEGRADIMI I INTEGRITETIT …

Nga Sheradin Berisha

Debatet zhurmuese në televizionet tona, si në Kosovë ashtu dhe në Shqipëri po shkatërrojnë integrietin individual dhe kolektiv të shoqërisë sonë.

Shkrimtari dhe filozofi Italian, Umberto Eco (1932 – 2016) thotë, se: “Televizioni degradon njerëzit e kulturuar dhe kultivon njerëzit që bëjnë një jetë degraduese.”

Rrjedhimisht kush i ka mediat në dorë i ka edhe mendjet e njerëzve nën kontroll! Prandaj “është shumë më lehtë t’i mashtrosh njerëzit se, t’i bindësh që janë mashtruar”, ka thënë shkrimtari amerikan, Mark Twein.

Të ndalet çdo degradim në këtë drejtim 🤝

———–

Nga arkivi, 2 dhjetor 2017

DEGRADIMI I INTEGRITETIT …

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10210766959706500&id=112532452

***

Total
0
Shares
2 comments
 1. HEU, DEGRADIM I INTEGRITETIT PO DHE IDENTITETIT MBARË KOMBËTARË O MBARË SHQIPTARË,
  EU, QENKA KRIM I INETGRITETIT OU, EDHE IDENTITETIT MBARË NJERËZORE, MBARË BOTËRORE!.
  ËH, DUKE NA THIRRUR SHPIRTI I KOMBIT MBARË SHQIPTARË NGA LARTËSIA QIELLORE POSI ORE
  DUKE U PËRGJEGJUR SHQIRJA HEJ SHTRIRJA NGA ASHTAT DHE RRASHTAT OU VARRET MASIVE
  ËH, ZJARRET PREJ MARRËZIVE TË MAFIVE, QË KANË SHITUR DHE RRËSHQITUR-TRADHTI MBARË
  KOMBËATRE, MBARË SHQIPTARE; PËR INTERESA PRSONALE, INKRE-KRENCA TERSO ILEGALE AH,
  DUKE NDËRRUAR FLAMUR ME HIMNE TË KRYELEGJENDËS SHQIPATRE GJERGJ-ADEM O KRYELE-
  LEGJENDARE SI DHE, DUKE SHNDËRRUAR IDENTITET OR INTEGRITET NGA KOMBI SHQIPTARË O,
  NË KOB OR KORB KOSOVAR-HORROR ZVARRË!!. PO KJO ËSHTË MË FATALE, MË KANIBALË AH, MË
  KASTRAOSFALË, DUKE DEGRADUAR OU, ME SHKATËRRUAR DHE ME BASTRADHUAR TERË VËLLA-
  ZËRO RIHIRO FARË SHKRIPKA VËRRINË OUH, PELLAZGO ILIRO MBARË SHQIPTARINË; HEJ MORE,
  MË TË MBARË OH, MË TË PARË E GJERË PELLAZGO ILIRO MBARË SHQIPTARINË?! NGA MANI USA

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura