PASHTRIKU: NË GJERMANI PROMOVOHET LIBRI I IBISH NEZIRIT – ‘KËTU JAM PËR T’I LUFTUAR ARMIQTË’

Pashtriku.org, 24. 06. 2013 – Më 29 qershor 2013 (në orën 19:00), Shoqata Kulturore “Xhemajl Fetahaj”- Dega në Gjermani dhe Shoqata e të Burgosurve Politikë e Kosovës – Dega në Gjermani, organizojnë promovimin e librit të autorit IBISH NEZIRI: “KËTU JAM PËR T’I LUFTUAR ARMIQTË”, (Monografi) kushtuar Dëshmorit të Kombit XHEMAJL FETAHAJ.
Në këtë promovim marrin pjesë: Familja e Xhemajl Fetahajt dhe shumë intelektualë dhe bashkëveprimtarë të dëshmorit nga shtetet e Europës perëndimore.
Këtë tubim madhështor pritet ta udhëheq, gazetarja e DW:
– MIMOZA CIKA, ndërsa për librin do të flasin:
– MR. HASAN UKËHAXHAJ (Redaktor i librit)
– DR. SABRI KIQMARI
– BEDRI ISLAMI,
– një zyrtar nga Konsullata e Republikës së Kosovës në Shtutgart, autori i librit, Ibish Neziri etj.
Promovimi i librit mbahet në këtë adresë:
GEMEINDEHAUS
HERMANKURZSTR. 2
71069 MAICHINGEN – SINDELFINGEN
Ju mirëpresim!
Kontaktin me autorin e librit mund ta bëni në:
Mobilin: ++41 795570264
(Kryeredaktori i pashtriku.org, Sh.Berisha)

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura