DIJANA TOSKA: GRUSHT SHTETI POLITIK BRINA NUK KA! KOSOVA, HYRI SËRISH NËN KTHETRAT E GJARPËRIT!

Pashtriku, 19 mars 2020: Gazetarja e shquar, Dijana Toska pas zhvillimeve të fundit në Kosovë, në rrjetin soicial facebook, ka shkruar:
“Grusht shteti politik brina nuk ka!

Nëntoka mes satelitëve të saj zgjodhi kohën më të rrezikshme që mes një lufte speciale politike ti nënshtrojë institucionet legjitime të Kosovës, ti defokusoj për të vetmin qëllim, realizimin e marëveshjeve, Grenell – Vuçiq-Thaqi dhe shpëtimin e lëkurës nga Gjykata Speciale.”
Dhe pastaj ka shtuar: “Interesi shoqëror dhe jeta e njeriut në plan të dytë.”Kryeministri ra në grackë. U ngut… Nuk u tregua i urtë karshi situatës dhe krizës që e kërkon Covid19 dhe vigjilent ndaj satelitëve të dëshmuar që tash e 20 vjet kanë turbulluar ujërat për interese të caktuara personale të disa komandantëve.”
Dhe krejt në fund thotë: “Kosova, sonte hyri sërish nën kthetrat e gjarpërit.”

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura