DIKTATI “DEMOKRATIK” I BRUKSELIT!

DIKTATI “DEMOKRATIK” I BRUKSELIT!

Nga Sheradin Berisha, Facebook 24 Prill 2018

Pas ratifikimit të marrëveshjes për kufirin me Malin e Zi në Kuvendin e Kosovës (më 21 mars 2018), u tha: ‘fitoi demokracia’! Nëse presioni dhe shantazhi janë demokraci, atëherë çfarë kuptimi ka diktatura në politik?!

***

Ratifikimi i marrëveshjes (në Kuvend, më 21 mars) e cila në fakt e ndryshon kufirin me Malin e Zi, ishte kushti i BRUKSELIT për liberalizimin e vizave! Kushtëzimi duket qartazi se, ishte një DIKTAT i pashembullt në historinë e BASHKIMIT EUROPIAN!

Ky diktat përveç se e kushtëzon LIRINË E LËVIZJES SË LIRË – ME CUNGIM TË INTEGRITETIT TERRITORIAL TË REPUBLIKËS, e denigron edhe integritetin tonë njerëzor, intelektual e kombëtar!

Në asnjë ligj, kod apo konvent ndërkombëtare nuk ekziston një akt i tillë diskriminues! Nëse dikush prej ekspertëve të kësaj fushe (e çdo kush tjetër) ka njohuri për akte të tilla normative le ta bëjë publike!

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura