DR.FADIL MALOKU: GABIMI TAKTIK (VV), GABIMI STRATEGJIK (LDK) DHE GABIMI TRASHANIK (QEVERIA)!

Prishtinë, 25 shtator 2018: Sociologu i njohur, Fadil Maloku ka komentuar edhe njëherë situatën aktuale politike në Kosovë. Ai i ka kategorizuar gabimet e partive tona politike, duke filluar nga Lëvizja Vetëvendosje duke i cilësuar gabimet e tyre si taktike, duke vazhduar me LDK-në në gabim strategjik, për të përfunduar kështu me Qeverinë për të cilën thotë se është në gabim trashanik.
”Si mund të mbahet deri në fund të vitit, kjo qeveri e pakicës e me Lista”Srpska”, kur saktë e din që nuk përfaqësonë shumicën shqiptare”- ka shkruar ndër të tjera Fadil Maloku.
Më poshtë mund të lexoni të plotë postimin e tij:
1. Vetëvendos-ja, në gabim taktik!
Është e pa imagjinueshme, Protesta masive, pa; shoqëri civile, pa mediatizim profesional, pa diasporë,pa student, pa pensioner, pa të papunë, e pa qytetari aktive…
2. LDK-ja në Gabim strategjik!
Është hipokrizi dhe naivitet politik, të mendosh se kjo Qeveri mund të bie vetëm përmes (rrugÄ“s institucionaliste) MOCIONIT, pa PROTESTA TË QETA E MASIVE!
3, Qeveria, në Gabim trashanik!
Si mund të mbahet deri në fund të vitit, kjo qeveri e pakicës e me Lista”Srpska”, kur saktë e din që nuk përfaqësojnë shumicën shqiptare.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura