DRITAN GOXHAJ: RRUGËTIMI I UÇK’së NË KËNDVËSHTRIMIN TIM

Pashtriku, 6 janar 2021: Reagim i detyruar moral dhe kombëtar ndaj dëshmisë publike të Ibrahim Kelmendit, dhënë me vullnetin tij të lirë ZPS-së në Kosovë, më 02. 12. 2020

I nderuar z.Ibrahim Klemendi, pasi e lexova disa herë me vëmendje këtë dëshmi tuajën, vendosa t’u shkruaj personalisht juve, duke parë se një pjesë të gjërave, të cilat ju keni shkruar, ose janë të lëna në mes ose ju mungon një analizë e plotë, ndërsa, për disa të tjera kuptoj se nuk e keni pas informacionin e plotë. Duke qenë se kam informim, por edhe pas lufte më ka interesuar edhe mua ashtu si edhe juve që të informohem më shumë për ushtrinë në të cilën u angazhova vullnetarisht. Jam interesuar dhe kam analizuar shumë ngjarje e rrrethana të ndryshme, të bujshme e më pak të bujshme, në rrugëtimin e kësaj ushtrie, për të ditur më shumë edhe për vete por edhe për shkak të historisë, pasi disa veprime, që do t’i konsideroja thjesht personale, të disa individëve, kanë cënuar dhe po cënojnë krenarinë tonë kombëtare të kohëve moderne, që është: Ushtria Òªlirimtare e Kosovës (UÒªK).

***
Më gjerësisht lexoni shkrimin në formatin PDF:

RRUGËTIMI I UÒªK’së NË KËNDVËSHTRIMIN TIM
Dritan (Dilaver) Goxhaj – Tiranë, 21. 12. 2020
https://pashtriku.org/ngarkimet/dokumentet/Dritan%20Goxhaj%20rrugetimi%20i%20UCK-se.pdf

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura