GJENOCIDI I PANDËSHKUAR I SHTETIT SERBË KUNDËR SHQIPTARËVE DHE HEZITIMI PËR T’I NDJEKUR E GJYKUAR KRIMINELËT!

GJENOCIDI I PANDËSHKUAR I SHTETIT SERBË KUNDËR SHQIPTARËVE DHE HEZITIMI PËR T’I NDJEKUR E GJYKUAR KRIMINELËT!

Nga Sheradin Berisha, Pashtriku 10 Nëntor 2021

Gjatë vitit 2007, në kohën kur po zhvilloheshin bisedimet në Vjenë për statusin e Kosovës, pata publikuar një seri shkrimesh me ilustrime, për të dëshmuar PËRMASAT E GJENOCIDIT SERB NË KOSOVË 1998-1999!

Pas luftës rrallkush, (për të mos thënë askush), ka shkruar ose ka bërë dokumentare për përmasat e gjenocidit serb, gjatë luftës (1998-1999) në Kosovë, ndërsa institucionet vendore: qeveria, kuvendi, presidenca, prokuroria, as gjyqësia, dhe as ato ndërkombëtare: KFOR-i, UNMIK-u etj., kanë hezituar të merren seriozisht me këtë plagë të rëndë kombëtare!

Për harrestarët dhe milionerët e politikës së pasluftës, në vijim sjellë publikimin e radhës!

***

Luten të rinjtë nën 18 vjeç, që të mos e hapin këtë faqe, sepse ka fotografi që janë të papërballueshme për moshën e tyre!

PËRMASAT E GJENOCIDIT SERB NË KOSOVË 1998-1999!!!

Mësohet, se gjatë luftës në Kosovë 1998-1999, varrmihësit e Kosovës në krye me Sllobodan Millosheviqin, vranë apo masakruan në format më barbare, rreth 14 mijë shqiptarë, ku 90% prej tyre qenë civilë të pa armatosur, kryesisht gra, fëmijë, foshnje e të moshuar, ndërsa mbi  tre mijë të tjerë u rrëmbyen dhe pas luftës shumica prej tyre u  gjetën të vdekur, nëpër varrezat masive në Serbi… (Moderatori: Sheradin Berisha )

KOSOVA E SHNDËRRUAR NË VARREZË MASIVE NGA VARRMIHËSIT BARBARË!

(…)

***

Nga arkivi i pashtriku.org, (2007):

PËRMASAT E GJENOCIDIT SERB NË KOSOVË 1998-1999!!! KLIKO, LEXO E SHIKO:

https://pashtriku.beepworld.de/fotomasakra.htm

____________________

GJENOCIDI I PANDËSHKUAR I SERBISË KUNDËR SHQIPTARËVE DHE HEZITIMI I KOSOVËS PËR HETIMIN DHE GJYKIMIN E KRIMINELËVE!

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të Lidhura