GLOBALIZIMI DHE VETËVENDOSJE!

GLOBALIZIMI DHE VETËVENDOSJE!

Nga Sheradin Berisha, Pashtriku 06 nëntor 2021

Globalizmi është një sistem piramidalë që sundohet nga maja! Si i tillë ky sistem e rrënon sovranitetin e shteteve dhe vetëvendosjen e popujve! Prandaj Albin Kurti derisa e ka mbi kokë globalistin Soros e ka të pamundur të vetëvendos!

***

Në foto: Albin Kurti me djalin e oligarkut Xhorxh Soros, Alexin. Prishtinë 31 tetor 2021

***

BALLKANI I HAPUR I SOROSIT!

Sa herë që mbahen takime midis edvinit të Surrelit dhe vuçes së Beli Dvorit rreth “Ballkanit të hapur”, aty është edhe aleksi i sorrosit! Ishte në Tiranë në dhjetor 2019, poashtu në Shkup në korrik 2021, është dhe tani 3 nëntor 2021 në Beograd në shoqëri të edit! Pse? Sepse “Open Ballkani” është ide e filantropit për shoqëri të hapur, George Soros!!!

***

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura