KAH PO SHKOJMË NË KOHË PLANDEMIE?!

KAH PO SHKOJMË NË KOHË PLANDEMIE?!

Nga Sheradin Berisha, Pashtriku – 9 shtator 2021

Kush i ka mediat në dorë i ka edhe mendjet e njerëzve nën kontroll! Prandaj “është shumë më lehtë t’i mashtrosh njerëzit se, t’i bindësh që janë mashtruar”, ka thënë shkrimtari amerikan, Mark Twein.

MË 16 MARS 2020

Më 13 mars 2020 në Kosovë u vunë masat e izolimit të plotë dhe u shtua frika dhe panika në popull! Tri ditë më vonë, me 16 Mars 2020, në rrjetin tim facebook kam shkruar: “Izolimi, frika dhe panika e globalizuar nga virusi Korona, duket se do ta ndryshoj botkuptimin e jetës! Mos i jepni fuqi frikës, jetoni të qetë, pa frikë e depresion!” (Fb, 16.03.2020)

MË 13 PRILL 2020

Rreth një muaj më vonë, më 13 prill 2020 kam shkruar të njetin shqetësim, duke theksuar tashmë mbylljen si imponim për vaksinim deri në çipim. Vaksinimi tashmë po ndodh edhe me detyrim, ndërsa çipimi pritet të pasoj në vijim! Kam thënë: “Këto ditë ‘pandemie’ ka pushuar logjika nga frika e panika! Jetohet me stres, derisa në emër të ‘Covid-19’ po shtohen vdekjet! Mbyllja duket që po impohet për vaksinim deri në çipim digjital global! Koha për zgjim!” (Fb, 13.04.2020)

MË 07 SHTATOR 2021

Sot, pas gati dy vitesh bota nga kjo gjendje e imponuar:

– Ekonomia e familjeve dhe standardi i tyre jetësor është dobsuar, për të mos thënë është shkatërruar!

– Ndërmarrjet e vogla dhe të mesme kanë falimentuar;

– Frika, panika, stresi e depresioni i krijuar, te miliona njerëz probleme mendore kanë shkaktuar. Dhe si të tillë janë bërë pacientë kronik të psikiatrisë e farmacisë;

–  “Infektimet” me PCR test dhe jo vetëm janë shumfishuar;

– “Vdekjet” spitalore me intubim, nga Covid19 janë shtuar;

– Vaksinimi i përgjithshëm me arsyetimin për “imunizim të tufës” fillimisht me masa të shtuar ëdhtë imponuar, ndërsa tashmë po bëhet edhe i detyruar;

Dhe në këtë mënyrë, në pamje të parë duket sikur njerëzimi është gjunjëzuar dhe këtë gjëmë e ka “pranuar”! Por jo, sot në botë çdo ditë në forma të ndryshme fortë protestohet, dhe kjo Diktaturë plandemike kundërshtohet!

Kush e pasqyron njerëzmin si të gjunjëzuar?!

Mainstream mediat, Politika, Bigframa dhe jo vetëm, duke pasqyruar çdo ditë kronika ekskluzive për numrin e infektimeve dhe vdekjeve nga “covid19” dhe mutacionet alfabetike (pa i treguar sëmundjet e rënda kronike) këtë gjendje e kanë dramatizuar e zmadhur, njerëzimin për ta gjunjëzuar!

Nuk thuhet kot, kush i ka mediat në dorë i ka edhe mendjet e njerëzve nën kontroll!

KAH PO SHKOJMË?!

Më 13 prill 2020 kam theksuar se: “mbyllja duket që po impohet për vaksinim deri në çipim digjital global! Koha për zgjim!”! Dhe çipi tashmë duket në horizont!

“Shkencëtarët e Pentagonit, që punojnë në një njësi të ngritur në kulmin e Luftës së Ftohtë, kanë krijuar një mikroçip që mund të futet në lëkurë dhe që pikas infeksionin Covid-19. Më pas një filtër revolucionar e pastron gjakun nga virusi. Edhe pse duket si një skenar fantastiko – shkencor, ekipi i DARPA ka kohë që punon për të parandaluar pandemitë.”

Vërtetë kjo po bëhet për të parandaluar pandeminë, apo për të kontrolluar e dirigjuar njerëzinë?! Kjo është shumë qartë, prandaj është Koha për zgjim!

(…)

Pentagoni shpik filtrin që pastron gjakun nga virusi Covid-19 / Gjerësisht lexoni këtu:

https://www.syri.net/bote/415870/pentagoni-shpik-filtrin-qe-pastron-gjakun-nga-virusi-covid-19?

______________________

MASKAT POLITIKE!

Nga Sheradin Berisha, Pashtriku – 9 shtator 2021

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura