“KANUNI” – LOGJISTIKA E UÇK-së (VIDEO)

“KANUNI” – LOGJISTIKA E UÇK-së

Rrëfimi i plotë i një prej ushtarëve të parë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Zeqir Haxhija i niohur me nofkën e luftës “Kanuni” flet për aksione luftarake e operacione të logjistikës që ndodhën gjatë viteve ’90-ta në rajonin e Dukagjinit.

© Pashtriku.org

____________

N’Demos – Zeqir Haxhija, “Kanuni” i luftës çlirimtare – 16.09.2023

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura