KOMUNARËT E PRIZRENIT I PRET BURGU!

Kryepleqtë e Komunës së Prizrenit!

KOMUNARËT E PRIZRENIT I PRET BURGU!

Shkruan: Sheradin Berisha, dhjetor 2011

Tashmë opinioni publik e dinë mirëfilli se, krerët e Komunës së Prizrenit të cilët janë edhe drejtues të Degës së Partisë Demokratike në Prizren, Ramadan Muja, Njazi Kryeziu, Sadik Paçarizi etj., janë duke u hetuar nga Prokuroria e Qarkut në Prizren dhe Prokuroria e EULEX’it, për keqmenaxhimin e buxhetit të Komunës, si dhe për shpërdorimin e pozitës zyrtare, duke kontraktuar (në kundërshtim me ligjin), pronat komunale me bizneset private, pa shpallur tenderë dhe pa ndonjë kompenzim për interesin e Komunës etj! Aktvendimi për fillimin e hetimit kundër tyre është lëshuar më 15 shtator 2011 dhe i është dërguar Gjykatës së Qarkut në Prizren. Këto vepra, sipas nenit 339 paragrafi 1 dhe 3 të Kodit Penal të Kosovës janë të dënueshme me burgim prej një deri në tetë vjet!

(…)

Për më tepër lexoni faktet:

KOMUNARËT E PRIZRENIT I PRET BURGU!

Pashtriku, dhjetor 2011

http://pashtriku.beepworld.de/prizreni.htm

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura