KUR POLITIKA FLET NË EMËR TË MJEKËSISË!

KUR POLITIKA FLET NË EMËR TË MJEKËSISË!

Nga Sheradin Berisha, Pashtriku 10. 10. 2022

Mbajtja e maskës me detyrim në natyrë dhe çdokund tjetër ku kemi nevojë për ajër të pastër, është dënimi më i rëndë që mund t’i bëhet njeriut! Prandaj mbajtja e maskës me detyrim padyshim ishte krim i rëndë kundër njerëzimit. Për më tepër kjo PLANdemi me masa të rënda kriminale deri në vaksinim me detyrim, të cilat kanë shkaktuar dhe po shkaktojnë vdekjen e miliona njerëzve në botë, është Holokausti global kundër njeriut!

Në këtë kohë plandemie në emër të mjekësisë, (të shëndetit publik) ka folur dhe ka marrë vendime të tilla kriminale, politika lokale nën diktatin e politikës globale!

Njëri prej politikanëve lokal që ka ndjekur këtë diktat deri në diktaturë është dhe kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama.

***

Dy vjet më parë, më 10 tetor 2020 kam shkruar:

DIKTATURA E MASKËS!

Nga Sheradin Berisha

Diktatori me maskë, Edi Rama, sot në orën 11:24 nga telefoni mobil ‘iPhone’ ka dhënë urdhër: “Nga e enjtja maska do të jetë e detyrueshme kudo jashtë shtëpisë, në çdo mjedis të mbyllur apo të hapur.”

Pse o Edi nga e enjtja, pse nuk e nis nga sot?

Jeni vonuar gjendjen për ta dramatizuar!

***

Edi Maska të njejtën gjë e elaboroj më gjerësisht edhe në konfencën për medie!

“Të gjithë qytetarët janë të detyruar të mbajnë maskën kudo përveç shtëpisë dhe restorantit apo barit ku do të jenë ulur në tavolinë për të konsumuar atë pjesë të kohës aty. Maskat do të jetë e detyrueshme në çdo mjedis, në çdo rrugë, në çdo hapësirë publike dhe masa ndëshkimore do të zbatohet te të gjithë te fatura e dritave”, ka thënë Edi Rama.

Shikoni e dëgjoni këtu:

Nga e enjtja maska e detyrueshme në çdo ambient, edhe në rrugë’, Rama: Gjobat do të vihet në faturë.

https://youtu.be/G_N_AsZNikI

KUNDËRSHTIMI!

Mjeku Arban Domi, drejtori i zhvillimit të vaksinave në “Geovax”, SHBA, në studion e “ABC News”, lidhur me vendimin Edi Ramës për mbajtjen e maskave në ambiente të hapura, thotë: “Maska nuk është shpëtimi për COVID-19… Po flas si profesionist, imponimi i maskës në ambientet e hapura nuk ka vlerë”, thotë Domi.

Dëgjoni më gjerësisht: Drejtori i “GEOVAX” në SHBA: Pse nuk është e domosdoshme maska në rrugë

https://youtu.be/abK-uT-LPJc

Te zgjimi është shpëtimi!

 #Zgjohu #mos #fli #me #sy #hapur!!!

++++++++++++++

Nga arkivi i FB, më 10.10.2020

DIKTATURA E MASKËS!

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10217701154457035&id=1125324528

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura