KUSH E GODITI PENTAGONIN, MË 11 SHTATOR 2001?!

KUSH E GODITI PENTAGONIN, MË 11 SHTATOR 2001?!

Nga Sheradin Berisha, Pashtriku 13 shtator 2021

Zyrtarisht është thënë se me 11 shtator 2001 Pentagoni u godit nga Avioni 77 i American-Airlines i ngritur nga Aeroporti i Uashingtonit me destinacion për në Los Anxheles.

Ka shumë dëshmi që hedhin dritë mbi të vërtetën e sulmit në Pentagon. Me këtë rast veçojë dëshminë e gazetares ushtarake, Barbara Honegger (*).

Ajo ka thënë se, në orën 9:32 minuta (koha e saktë 9:31:40), një objekt fluturues u përplas në krahun perëndimor të murit prej betonarmeje të Pentagonit. Saktësisht, “Pentagoni u sulmua me bombë rreth orës 9:32 …” kështu ka shkruar Barbara Honeger në shtojcën “Dokumentet e sulmit mbi Pentagon” botuar në librin “Komploti i terrorit” (faqe 503 – 532) të studiuesit, Jim Marrs.

______________

(*) Barbara Honegger, është gazetare me përvojë mbi temat ushtarake në shkollën Pasuniversitare të Marinës, mbi shkencën, teknologjinë dhe çështjet e sigurisë kombëtare. Honegger ka shërbyer si ndihmëse speciale e Ndihmësit të Presidentit dhe si analiste e politikave në Shtëpinë e Bardhë (1981 – 1983) në kohën e Presidentit Ronald Regan.

Shikoni videodokumentarin ku dëshmohet se Pentagoni goditet nga një raketë …

***

Missile Hitting the Pentagon on 911

_______

KUSH ËSHTË PËRGJEGJËS PËR SULMET TERRORISTE TË 11 SHTATORIT 2001 NË SHBA?!

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura