LIGJI NDËRKOMBËTAR NDALON VAKSINIMIN E DETYRUESHËM!

Ajo që politikanët me sa duket nuk e dinë:

LIGJI NDËRKOMBËTAR NDALON VAKSINIMIN E DETYRUESHËM!

Nga Sheradin Berisha, Facebook 8 mars 2022

Para zgjedhjeve federale në Gjermani që u mbajtën më 26 shtator 2021 politikanët e njohur gjermanë që i fituan zgjedhjet përjashtuan kategorikisht vaksinimin e detyrueshëm me të ashtuquajturat vaksina kundër koronës. Por, pasi e morën pushtetin e thyen premtimin e tyre dhe vaksinimin e detyrueshëm e shikonin si mundësi të pa alternativë. Politikanët si kancelari Scholz, kryeministri Söder, Ministri Federal i Financave Lindner dhe të tjerë me siguri mund të akuzohen për thyerjen e fjalës së tyre, sepse premtimet e tyre para zgjedhjeve janë të dokumentuara.

Pyetja që lind tani është kjo: A janë të vetëdijshëm ato zonja dhe zotërinj që mbajnë përgjegjësi qeveritare në nivelin federal dhe shtetëror se vaksinimi nuk është i detyrueshëm për arsye ligjore për vaksinat e gjeneve korona që aktualisht janë duke u vaksinuar me anë të “përdorimit urgjent”.

Studiuesi i këtij hulumtimi thotë: “Unë kam bërë kërkime të gjera mbi vaksinat mRNA Comirnaty dhe Spikevax, dhe vaksinat Vector Janssen dhe Vaxzevria. Ndër të tjera, kam lexuar përshkrimet e miratimit të EMA, duke përfshirë kushtet e vendosura ndaj prodhuesve, kam lexuar raportin vjetor të kompanisë BioNTech nga nëntori 2020, ku ata vetë pranojnë karakterin eksperimental dhe të rrezikshëm të terapisë mRNA dhe kam lexuar mendimet ligjore të disa kolegëve.

Kam lexuar gjithashtu librin e referencës së Clemens Arvay “Vaksina kundër Corona: Shpëtim ose rrezik”, në të cilin shkurtimi i fazave të zakonshme të testimit përmes të ashtuquajturit teleskop si dhe vetë inxhinieria gjenetike përshkruhen në detaje. Në mënyrë të përmbledhur, duhet të supozohet se vaksinat mARN si dhe vaksinat vektoriale përfaqësojnë terapi të reja gjenetike, të cilat janë ende në fazën eksperimentale dhe studimore…”

(…)

Më gjerësisht lexoni burimin:

https://visionblue.info/?p=6317

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura