LIRIA FJALË E SHENJTË

Nga Argjira Ukimeri – Ma.sc. Pedagoge

**

Liria është fjalë magjike

Që magjeps çdo njeri

Liria fjalë e praruar me rreze dielli

Që vlen sa bota që ka flori

***

Liria burimin e ka

Në zemrën e njerëzisë

Liria burimin e ka

Në buzëqeshjen e fëmisë

***

Liria burimin e ka

Në rreze të ngrohta të Diellit

Liria burimin e ka

Në pranverën e luleve t’prillit

***

Liria është e vetmja gjë

Që vlen më shumë se çdo gjë

Liria i jep kuptim jetës

E bekuar nga Krijuesi i planetës

Prizren, Shkurt 2024

_________

NËNË TEREZA

Nga Argjira Ukimeri – Ma.sc. Pedagoge

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura