MUSTAFA SHTEGËTARI

MUSTAFA SHTEGËTARI!

Nga Sheradin Berisha, FB 20.12.2020 – Pashtriku 16.01.2023

Shtegëtari i partive politike, teologu Mustafa Bajrami tashmë i bashkohet Lëvizjes VV!

Më 28 gusht 2019 (në kohën e bujshme të fushatës paraelektorale për zgjedhjet e parakohshme të 6 tetorit 2019) ky teolog i bashkohet AAK-së së Ramush Haradinajt! Ramushi me rastin e pranimit në parti – Mustafa teologun e prezanton si “doktor i logjikës dhe filozofisë analitike”, ndërsa ai është doktor i shkencave islame. Të njejtin prezantim, por në mënyrë më të sofistikuar dje e bëri edhe Albini në faqen e tij të FB-së.

Më 28 gusht 2019, me rastin e aderimit të Mustafait në AAK, kam bërë një reagim me titull: RRENA E RAMUSHIT!

Kam shkruar si vijon:

“Sot në radhët e AAK’së u bashkua Mustafa Bajrami! Ramush Haradinaj në një postim në Fb., Mustafa Bajramin e prezenton si “doktor i logjikës dhe filozofisë analitike”. Mustafa në të vërtetë është doktor i shkencave islame, pra është dr.i teologjisë islame, dhe si i tillë s’ka të bëjë fare me shkencën e logjikës e të filozofisë, sepse këto dy degë shkencore janë e kundërta e teologjisë! Prandaj, Ramush mos rrej!”

Me këtë rast edhe Albinit i themë mos rrej!

***

P.S: Nuk e dija se doktori i teologjisë, Mustafa Bajrami karierën e shtegëtarit partiak e ka nisur me aderimin e tij në AKR-në e Behgjet Pacollit!

Gazetari Adriatik Kelmendi në një koment në Facebook ka shkruar se Mustafa Bajrami ka qenë edhe pjesë e AKR-së së Behgjet Pacollit, përpara se të shtegëtoj në AAK-në e Ramush Haradinajt!

Adriatiku shkruan:

“Njerëzit po shkruajnë se më herët ishte në AAK, por unë para disa vjetësh e kam pasë në debat zgjedhor si përfaqësues të AKR-së”!!!

– Ilustrim, lexoni komentin e Adriatikut në foto:

____________

PROPOZIM PËR ALBIN KURTIN! POZITA E KRYEMINISTRIT ME ROTACION, MURAT JASHARI PRESIDENT!

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura