MUZA POETIKE E ELIFE LUZHËS (VIDEO)

Pashtriku.org, 02. 10. 2016: “Elife Luzha lindi më 10. 04. 1966 në fshatin Begracë të Kaçanikut. Ishte nxënëse e shkëlqyer, dhe njëkohësisht e shquar në aktivitete të ndryshme kulturore dhe sportive që organizoheshin në kuadër të shkollës si dhe treguese e aftësive të veçanta komunikuese dhe organizative. Është e papunë. Studion dhe shkruan. Më tepër e preokupojnë temat nga fusha e politikës, por shkruan edhe poezi”… 1/
___________
1/ Fragment i shkëputur nga libri: Teuta Hadri – Leksikoni i grave të lëvizjes ilegale për çlirim. (sh.b)

Për të mësuar më shumë rreth aktiviteteve dhe frymëzimit krijues të Elife Luzhës, në vijim shikoni intervistën e realizuar me Fitnete Tudën, në emisionin “Muza” – RTK:

Elife Luzha, Intervistë Në RTK | Muza

(Përgatiti: editori i pashtriku.org, sh.b)

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura