NDIJIMI NJERËZOR PAS TËRMETIT KATASTROFAL NË TURQI!

NDIJIMI NJERËZOR PAS TËRMETIT KATASTROFAL NË TURQI!

Nga Sheradin Berisha, Pashtriku – 10.02.2023

Greku shpëtimtar, shpëton një fëmijë në tërmetin e fundit në Turqi… 💓 “Më e mira është armiku i së mirës”, ka thënë Volteri i famshëm francez (1694 – 1778)

***

Përpjekjet për të nxjerrë të mbijetuar nga rrënojat e ndërtesave të shembura nga tërmetet katastrofike që goditën Turqinë dhe Sirinë, mëngjesin e së hënës (më 6 shkurt) vazhdojnë ditë e natë.

Sot pesë ditë nga tërmetet katastrofike numri i viktimave në Turqi e Siri ka shkuar mbi 21 mijë. Sakaq mes rrënojave dhe vdekjes ka shpresë për jetë.

Një foshnje 10 ditëshe është nxjerrë shëndoshë e mirë nga rrënojat bashkë me nënën, pas 90 orësh. Nënë e bijë ia dolën të qendonin gjallë 90 orë nën rrënoja.

Lajmi për shpëtimin e foshnjës dhe nënës së tij bëri xhiron në rrjetet sociale, ku shumë prej përdoruesve shprehën mirënjohjen për shpëtimtarët që nuk kanë reshtur përpjekjet për të shpëtuar sa më shumë jetë.

“Yagiz Ulas është vetëm 10 vjeç. 90 orë pas tërmetit, ajo u nxorr nga rrënojat me nënën e saj”, ka shkruar Ekrem Imamoglu në Twitter.

Burimi:

90 saat mucizesi! 10 günlük Yağız bebek herkesi ağlattı

https://www.patronlardunyasi.com/haber/90-saat-mucizesi-10-gunluk-Yagiz-bebek-herkesi-aglatti/274833

***

Erdbeben in der Türkei: Lebende Frau neben ihrer toten Tochter | Hatay

***https://www.bing.com/videos/search?q=erdbeben+in+turkei+video

Total
0
Shares
1 comment
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura