NË KOSOVË POLICIA VAZHDON T’I DËNON SHKELËSIT E ORËS POLICORE (VIDEO)

Ora Policore “AntiCovid” në Kosovë!

NË KOSOVË POLICIA VAZHDON T’I DËNON SHKELËSIT E ORËS POLICORE (VIDEO)

Nga Sheradin Berisha, Facebook 26 shkurt 2022

Derisa shtetet në botë i kanë hequr pothuajse në tërësi masat tiranike të PLANdemisë, në Kosovë përveç këtyre masave, akoma është në fuqi edhe Ora Policore!

Policia rrugore në Ferizaj e shoqëruar nga Njësia Speciale vazhdojnë t’i dënojnë (gjobisin) qytetarët që nuk e respektojnë “orën policore” gjegjësisht “kufizimin e qarkullimit”, të përcaktuar nga ora 00:00 (e mesnatës) deri në ora 05:00 të mëngjesit, bazuar në Aneksin D, pika 13 të vendimit Nr.01/59, që u miratua më datë 04.02.2022 nga Qeveria e Kosovës në krye me Albin Kurtin.

***

Aktivisti dhe udhëheqësi i shquar i Lëvizjes për të Drejtat Civile, Martin Luther King, Jr. (1929 – 1968) ka një thënie epokale, thotë: “Nuk më tremb dhuna e të këqijve, por indiferenca e të mirëve.”

Personalisht nuk më befason më Ora Policore dhe gjobitja e qytetarëve (sepse kam reaguar disa herë), por heshtja dhe indiferenca e shqiptarëve… karshi kësaj çmendie kriminale!

Më e çuditshme me duket heshtja dhe indiferenca e burrave të Lëvizjes…: Sami Kurteshi Ismajl Kurteshi Hydajet Hyseni Artan A. Abrashi Arber A. Rexhaj Agim Sylejmani Metë Dura Shemsi Syla Besnik Kryeziu Besnik Ajdini Agush Buja Xhevat Kabashi Nuhi Bytyçi Shani Berisha Halil Selimi Bilall Sherifi Tafë Tafa Emrush Xhemajli Osman Osmani Faton Topalli Shemsi Reçica …..

———-

Ilustrimi:

Dëgjoni videon dhe shikoni foton e shkëputur nga ditari i sontëm (26.02.2022) i orës 20:00 në Klan Kosova: “Ferizaj, Policia dënon shkelësit e Orës Policore”

https://www.facebook.com/1125324528/videos/pcb.10220270099159047/366152381949745

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura