NËNË TEREZA (POEZI)

NËNË TEREZA (POEZI)

Nga Argjira Ukimeri – Ma.sc. Pedagoge, Prizren, 19. 06. 2023

Nënë Tereza

Nënë e Universit

Prehet lartë në Qiell

Prehet afër Diellit

*

Shpirti i saj i ndritur

E ndriçon Atdheun

Bashkë me Ibrahimin

Bashkë me Skënderbeun

*

Së bashku me Ademin

E me qindra dëshmorë

Në lule të Parajsës

Për ta thurë kurorë

*

Nënë TEREZA

Kjo Nënë e uruar

Kujdeset për të gjithë

Edhe në botën e amshuar

*

Pusho Nënë e dashur

Në Kopshtin e Perëndisë

Fanar i pashuar

Në tokën e Ilirisë

Argjira Ukimeri – Ma.sc. Pedagoge

Prizren, 19. 06. 2023

______________

NË 145 VJETORIN E LIDHJES SHQIPTARE TË PRIZRENIT (POEZI)

Total
0
Shares
2 comments
 1. Today, I went to the beachfront with my kids. I found a sea shell and gave it to my 4 year old daughter and said “You can hear the ocean if you put this to your ear.” She put
  the shell to her ear and screamed. There was a hermit crab inside and it pinched her ear.
  She never wants to go back! LoL I know this is completely off topic but I had to tell someone!
  https://shoponthe.top

 2. Hi! Do you know if they make any plugins to help with SEO?
  I’m trying to get my blog to rank for some targeted keywords
  but I’m not seeing very good success. If you know of
  any please share. Thanks! You can read similar article here: Sklep internetowy

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura