NJË PËRULJE E PAZAKONTË

NJË PËRULJE E PAZAKONTË

Nga Sheradin Berisha, Fb 07.12.022 – Pashtriku 12.01.2023

Të gjithë kryeministrat dhe presidentët e shteteve, me hir apo me pahir, janë shërbëtorë të elitës së bankierëve. Por nuk e kam ditur se ka kryeministra që i serviloset një kryeministri tjetër, siç ndodhi dje në Tiranë me kryeministrin Edi Rama kur ju përulë në gjunjë Kryeministrit të Luksemburgut, Xavier Bettel. Sigurisht Betteli i takon rangut më të lartë të lozhës elitare globale! Dijetari amerikan Erza Pound, (1885 – 1972) ka thënë: “Kini parasysh se të pasurit kanë shërbëtorë e jo miq. Politikanët janë kamarierët e bankierëve”.

Në simbolikë me vetë misionin e “Unionit”, atë të një “Europe pa Kufij”, Roaming u bë marrëveshja e parë e firmosur në Samitin BE-Ballkani Perëndimor në Tiranë

Dje (më 6 dhjetor 2022) në Tiranë është nënshkruar marrëveshja për uljen e tarifave roamning mes vendeve të Ballkanit Perëndimor dhe Bashkimit Europian. Tani shtrohet pyetja: çfarë rëndësie ka kjo marrëveshje, kur me wiber, vocap dhe jo vetëm flet e shkruan nga fundi i botës? Ka ZERO rëndësi! Kjo marrëveshje (kush e kupton) është një supermashtrim për miletin që nuk e vret mendjen në këtë drejtim!!!

==========================

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura