PANDEMIA E FRIKËS!

PANDEMIA E FRIKËS!

Nga Sheradin Berisha, Facebook 30. 11. 2021 – Pashtriku 11. 01. 2023

Variant i ri (omicron) është një film i ri, si shfaqje me skenar të Hollivudit, dhe si i tillë është një mashtrim i plotë, thotë gazetari i shquar amerikan, Brian Shilhavy

Redaktori i “Health Impact News”, Brian Shilhavy në një artikullin me titull: “Mashtrimi i ri i variantit të COVID u simulua në Izrael disa javë përpara se të “zbulohej”, ka shkruar se “Flakët e “frikës COVID” po ndizen sërish, ndërsa Globalistët e “Big Pharma” lëshojnë planin e tyre të ri për të rritur fitimet dhe për të ushtruar kontroll më tiranik mbi popullsinë, duke përdorur mediat e tyre të korporatave dhe politikanët kukull në një përpjekje për të zgjatur “pandeminë e rreme COVID”.

Ai në vijim nënvizon se ”brenda vetëm disa ditësh pasi njoftoi se një “variant i ri” (OMICRON nënv.im) është zbuluar në Afrikë, “Big Pharma” tani i ka premtuar botës se ata po nxitojnë të shpëtojnë të gjithë me ilaçe të reja dhe vaksina të reja për të luftuar këtë “variant të ri vdekjeprurës”.!!!

“Çfarë lloj njerëzish po e shikojnë ende këtë shfaqje me skenar të Hollivudit dhe në fakt besojnë se është e vërtetë?” – pyet Brian Shilhavy.

Dhe pastaj përgjigjet: “Për ata që nuk e adhurojnë sistemin mjekësor si shpëtimtarin e tyre, tani është shumë e lehtë të shohin (kuptojnë) propagandën dhe zhurmën që transmetohet në mbarë botën 24/7 në një përpjekje për të sjellë “Rivendosjen e tyre të Madhe” dhe “Rendin e Ri Botëror”variant i ri që ata po promovojnë si një film të ri që ata duan që të gjithë ta shikojnë është një mashtrim i plotë,. 

“Ajo që do të bëj sot në këtë artikull” – thotë Shilhavy – “është të tregoj qartë se si ky variant i ri që ata po promovojnë si një film të ri që ata duan që të gjithë ta shikojnë është një mashtrim i plotë, dhe më pas të ekspozoj se çfarë duan të arrijnë përmes kësaj të reje, raundi i nxitjes së frikës, e cila është e vetmja “pandemi” e vërtetë, një pandemi frike”!

(***)

Në vijim ju ftojë më gjerësisht të lexoni shkrimin në origjinal të gazetarit të shquar, Brian Shilhavy:

November 27, 2021

The New COVID Variant Scam was Simulated in Israel Weeks before it was “Discovered”-

www.healthimpactnews.com/2021/the-new-covid-variant-scam-was-simulated-in-israel-weeks-before-it-was-discovered/

https://healthimpactnews.com/2021/the-new-covid-variant-scam-was-simulated-in-israel-weeks-before-it-was-discovered/

———————

SHTOJCË

Pa frikë e pa panik!

T’I THEMI NDALË GËNJESHTRËS! OMICRON ËSHTË MUTACION I RREMË NË AFRIKËN E JUGUT!

Kliko e lexo këtu 👇👇👇

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10219893476023704&id=1125324528

____________________

PASOJAT E VAKSINËS KUNDËR COVID-19 (VIDEO)

https://pashtriku.org/pasojat-e-vaksines-kunder-covid-19-video/

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura