PANDEMIA E FRIKËS!

PANDEMIA E FRIKËS!

Nga Sheradin Berisha, Facebook 30. 11. 2021 – Pashtriku 11. 01. 2023

Variant i ri (omicron) është një film i ri, si shfaqje me skenar të Hollivudit, dhe si i tillë është një mashtrim i plotë, thotë gazetari i shquar amerikan, Brian Shilhavy

Redaktori i “Health Impact News”, Brian Shilhavy në një artikullin me titull: “Mashtrimi i ri i variantit të COVID u simulua në Izrael disa javë përpara se të “zbulohej”, ka shkruar se “Flakët e “frikës COVID” po ndizen sërish, ndërsa Globalistët e “Big Pharma” lëshojnë planin e tyre të ri për të rritur fitimet dhe për të ushtruar kontroll më tiranik mbi popullsinë, duke përdorur mediat e tyre të korporatave dhe politikanët kukull në një përpjekje për të zgjatur “pandeminë e rreme COVID”.

Ai në vijim nënvizon se ”brenda vetëm disa ditësh pasi njoftoi se një “variant i ri” (OMICRON nënv.im) është zbuluar në Afrikë, “Big Pharma” tani i ka premtuar botës se ata po nxitojnë të shpëtojnë të gjithë me ilaçe të reja dhe vaksina të reja për të luftuar këtë “variant të ri vdekjeprurës”.!!!

“Çfarë lloj njerëzish po e shikojnë ende këtë shfaqje me skenar të Hollivudit dhe në fakt besojnë se është e vërtetë?” – pyet Brian Shilhavy.

Dhe pastaj përgjigjet: “Për ata që nuk e adhurojnë sistemin mjekësor si shpëtimtarin e tyre, tani është shumë e lehtë të shohin (kuptojnë) propagandën dhe zhurmën që transmetohet në mbarë botën 24/7 në një përpjekje për të sjellë “Rivendosjen e tyre të Madhe” dhe “Rendin e Ri Botëror”variant i ri që ata po promovojnë si një film të ri që ata duan që të gjithë ta shikojnë është një mashtrim i plotë,. 

“Ajo që do të bëj sot në këtë artikull” – thotë Shilhavy – “është të tregoj qartë se si ky variant i ri që ata po promovojnë si një film të ri që ata duan që të gjithë ta shikojnë është një mashtrim i plotë, dhe më pas të ekspozoj se çfarë duan të arrijnë përmes kësaj të reje, raundi i nxitjes së frikës, e cila është e vetmja “pandemi” e vërtetë, një pandemi frike”!

(***)

Në vijim ju ftojë më gjerësisht të lexoni shkrimin në origjinal të gazetarit të shquar, Brian Shilhavy:

November 27, 2021

The New COVID Variant Scam was Simulated in Israel Weeks before it was “Discovered”-

www.healthimpactnews.com/2021/the-new-covid-variant-scam-was-simulated-in-israel-weeks-before-it-was-discovered/

https://healthimpactnews.com/2021/the-new-covid-variant-scam-was-simulated-in-israel-weeks-before-it-was-discovered/

———————

SHTOJCË

Pa frikë e pa panik!

T’I THEMI NDALË GËNJESHTRËS! OMICRON ËSHTË MUTACION I RREMË NË AFRIKËN E JUGUT!

Kliko e lexo këtu 👇👇👇

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10219893476023704&id=1125324528

____________________

PASOJAT E VAKSINËS KUNDËR COVID-19 (VIDEO)

https://pashtriku.org/pasojat-e-vaksines-kunder-covid-19-video/

Total
0
Shares
2 comments
 1. I don’t know if it’s just me or if everyone else
  experiencing problems with your blog. It appears as if some
  of the text on your posts are running off the screen.
  Can someone else please comment and let me know if this is happening to them too?

  This might be a issue with my internet browser because I’ve had this
  happen before. Cheers

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura