PASOJAT E VAKSINËS KUNDËR COVID-19 (VIDEO)

Vdekjet e papritura

PASOJAT E VAKSINËS KUNDËR COVID-19 (VIDEO)

Nga Robert MARIÇ, logjike, 26.11.22

(Facebook 28. 11. 2022 – Pashtriku 11. 01. 2023)

Gjatë kësaj “epoke Covid”, tashmë kemi parë dokumentarë të ndryshëm me këtë temë, disa prej të cilëve përpiqen më shumë e disa më pak me sukses, ta sjellin këtë temë në fokusin e publikut të gjerë. “Suddenly Died” është padyshim një nga më të mirët dhe nëse nuk e keni parë ende, ju rekomandojmë t’a shihni.

Sigurisht, lexuesit e rregullt të portalit tonë tashmë i dinë shumicën e gjërave që përmenden brenda, por gjithsesi është e dobishme kur dikush bashkon gjithçka në një film që zgjat pak më shumë se një orë. Dhe sigurisht, është një mjet i shkëlqyeshëm për ndarjen, sepse argumentet janë komplekse në një mënyrë të tillë që edhe skeptikët do të mendojnë shumë për atë që po ndodh në tokë.

Dhe ndodhin gjëra të tmerrshme. Të rinjtë po vdesin masivisht nga mpiksjet misterioze të gjakut që mjekët pretendojnë se nuk i kanë parë kurrë në karrierën e tyre. Të gjitha format e kancerit që shfaqen vetëm një ose dy muaj pas vaksinimit, një rritje e madhe e aborteve, probleme të mëdha shëndetësore për pilotët amerikanë, ushtarët dhe të gjithë ata që duhej të merrnin vaksinën për punë.

Dhe e gjithë kjo po ndodh ndërkohë që elitat botërore flasin hapur për shpopullimin dhe domosdoshmërinë e reduktimit të popullsisë në Tokë. A po kryhet mbi ne një program shpopullimi dhe a ka ardhur më në fund koha të ndezim alarmin e kuq dhe të fillojmë të kërkojmë përgjegjësi për ata që po promovojnë këtë masakër të përmasave të paprecedentë në historinë njerëzore?

Koha e bindjes po kalon. Ata që nuk kuptojnë se çfarë po ndodh duhet të injorohen dhe të mos shpenzohet kohë për ta. Njerëzit e ndershëm, empatikë dhe logjikë duhet të bashkohen, pavarësisht nga bindjet personale dhe botëkuptimet e tyre. Krahas zhbërjes, po vjen koha për të vepruar me mjete të shumta dhe ligjore në ekonomi, shëndetësi, dhe jo vetëm. Ndryshe do të na robërojnë të gjithëve.

Brenda shkrimit origjinal (në kroatisht) shikoni filmin dokumentar (1:08:20)…

(Përgatiti në shqip: Sheradin Berisha)

________________

Burimi:

‘Iznenada Preminuli’ – bombastični novi dokumentarac s prijevodom… 

FJALËT E HESHTJES QË TË PERSEKUTOJNË!

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura