PASHTRIKU: NDËRRON JETË VETERANI I UҪK’së MUHARREM DINA – MIXHA

Pashtriku.org, 21. 02. 2014 – Në moshën 71 vjeçare pas një sëmundje të rëndë ka ndërruar jetë veterani i luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe veprimtar i hershëm i Ҫështjes Kombëtare, Muharrem Dina – Komandant Mixha. Të shtunën më 22 shkurt 2014 nga ora 10 deri në orën 12 në Shtëpinë e Kulturës “Xhemajli Berisha” në Prizren do të bëhen homazhe, në orën 12:00 mbahet mbledhja komemorative, ndërsa në orën 16:00 bëhet varrimi në varrezat e dëshmorëve në Landovicë.

 ———————–

Flet Muharem Dina-Mixha, më 28 mars 2013

==============================

– Muharrem Dina-Mixha, Rrahim Bekteshi, Sheradin Berisha dhe Enver Cikaqi –

– Veteranët e UҪK’së Mursel Osmani (ndërroi jetë më 22. 06. 2013), Muharrem Dina – Mixha dhe Sheradin Berisha – 

=============================

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura