PASHTRIKU: PROTESTA NË FRANKFURT- KUNDËR POLITIKËS VARFËRUESE QË PO REALIZOHET NGA ‘BE’ DHE ‘BQE’!

Pashtriku.org, 31. 05. 2013 – Lëvizja ‘Blockupy’ ka mbledhur mijëra protestues, të cilët sot në mëngjes kanë bllokuar ndërtesën e Bankës Qendrore Europiane (ECB), në Frankfurt. Sipas protestuesve, pas ECB’së, do të bllokohet edhe ndërtesa e Deutsche, e pas saje dhe aeroporti i Frankfurtit. “Lufta fillon këtu”, është slogani i protestuesve, të cilët po protestojnë sot kundër varfërisë dhe politikës që po realizohet nga Bashkimi Europian dhe nga ECB. Protestuesit “morën zemrën financiare të Frankfurtit”, vetëm një ditë para tubimeve të mëdha që janë paralajmëruar të mbahet në gjithë Europën. Përmes këtyre tubimeve synohet të theksohen efektet negative të krizës trevjeçare financiare. Ndryshe, protestuesit në Frankfurt kanë filluar të mblidhen që nga ora gjashtë e mëngjesit.

Frankfurt “Blockupy” protesters to target ECB, banks and airport

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura