PASHTRIKU: SLLOBODAN MILLOSHEVIQI – AGJENT I CIA-s!

(Pashtriku.org, 03. 02. 2013) – Në vitin 1995 Stiv Cvetiq (Steve Cvetich), kryetar i organizatës çetnike “Vëllezërit e Drazhës” me seli në Kanada dhe anëtar nderi i “Kongresit të serbëve të Kanadasë”, ka deklaruar, se, “Sllobodan Millosheviqi është agjent shumëvjeçar me rrogë i CIA-s dhe ka për detyrë të shkatërrojë Jugosllavinë…” – kështu ka shkruar gazeta “Slobodni Tjednik” e Zagrebit në vitin 1995, në një artikull me titull “Slobodan Miloševič Agent CIA-e!!! – Sllobodan Millosheviq – Agjent i CIA-s!!!”, dhe të njejtin shkrim e ka botuar edhe revista “Zëri shqiptar”, Nr.10 datë 10 tetor 1995, në faqe 19. Ai me këtë rast ka pohuar se “organizata e tij në Kanada posedon dokumkentin me të cilin dëshmohet kjo në mënyrë të pakonestueshme”! Z.Cvetiq gjithashtu ka deklaruar se edhe Radovan Karaxhiqi një kohë të gjatë punon për agjensinë britanike të spiunimit!

==================================

Për të sjelluar argumente shtesë lidhur me bashkëpunimin e Sllobodan Millosheviqit dhe të Radovan Karaxhiqit me “Shoqërinë Kissinger”, me fondacionin “Soros” etj., ju ftojë të lexoni me kujdes shkrimin e studiuesit anglez David Icke:

E VËRTETA RRETH BOSNJËS DHE KOSOVËS
https://pashtriku.org/?kat=49&shkrimi=605

………………………………………………..

(Përgatiti kryeredaktori i pashtriku.org)

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura